Georgo2010

Jak zruším přístup do emailové schránky včetně stažených zpráv z defaultní aplikace Email pro Android? Prosím o radu.

Pokud zruším nastavení pro příchozí a odchozí poštu a následně smažu všechny stažené emaily, projeví se změna i na poštovním serveru?
Doplňuji:

to ge0rge:
Popisovaný postup bohužel pro defaultní aplikaci EMAIL není ideální – při pokusu o vymazání nastavení příchozího a odchozího serveru nelze změny uložit, pro jediný založený účet se nezobrazuje tlačítko odebrat účet – nicméně přesto děkuji za snahu pomoci. Nakonec jsem našel na marketu našel zajímavou aplikaci aCCleaner, která umí smazat pro nainstalované aplikace cache i data (emaily, účty, nastavení,..). Pokud tedy někdo bude mít obdobný problém jako já – vřele doporučuji vyzkoušet.

Nejlepší odpověď
anonym

tak jen objasním že v android telefonech jsou výchozí emailové aplikace dvě
jedna má ikonu klasické dopisní obálky se zavináčem označená „e-mail“ a druhá má ikonu dopisní obálky s červeným pruhem ve tvaru písmene M označená „GMAIL“ …

předpokládám tedy že GMAIL nechcece rušit, že chcete zrušit emailový účet v té obecné aplikaci

to se dělá jednoduše, stačí ji spustit, klepnout na tlačítko menu->nastavení, a odebrat účet.
Doplňuji:
pokud zrušíte provázání s účtem na internetu (tj, nastavení smtp, pop3 nebo imap serveru) tak už to nebude mít na vzdálený server žádný vliv, jednoduše proto že se lokální klient nepřipojí a neautorizuje aby takovou změnu vykonal.

anonym

vidíte to mne nenapadlo že řešením je vlastně i vymazání veškerých dat aplikace email, ano to je skutečně rychlé a účinné řešení. JEn k tomu doplním že vůbec nemusíte z marketu stahovat jakoukoliv aplikaci umí to systém sám, v nastavení → správa aplikací zde kromě tlačítka odinstalovat najdete i nucené ukončení, přesun aplikace na sd kartu a právě to vymazání dat