Milan.1

Jak zjistit podporu WiFi 5Ghz v mobilním telefonu? Ne mobilní síť 5G, ale zda telefonem lze ovládat RC ?

Odpovědi
Dochy

Ve specifikaci/návodu
„zda telefonem lze ovládat RC“ kdybych si nepamatoval Tvůj předchozí dotaz, nevěděl bych, co tím myslíš.

Cochee: Má dron (dron nebo *-ptéru) , který komunikuje přes WiFi v 5Ghz pásmu (nepamatuju se, co je to za normu, běžné WiFi pracují v 2.4Ghz)

cochee

Co je to RC resp. jakou to má souvislost s 5 GHz wifi?

Milan.1

RC modely aut, vrtulníky a pod. ovládání RC(radio control). Pro přenos obrazu z kamery do mobilu je WiFi frekvence 2.4 a u lepších 5GHz a na to musí být telefon, který to podporuje. Měl jsem kdysi kvadrokopteru, ta měla 5.8GHz, ale vysílač byl spojený s monitorem kabelem. Dosah WiFi kam oko dohlédne. Teď mám 2.4 a dosah sotva 50metru.

cochee

OK. Stáhni si do founu (předpokládám Android, u Jabka vůbec nevím) aplikaci AIDA64. Pakliže je jich v Obchodě víc toho názvu, vyzkoušenou mám od tvůrce FinalWire. V sekci Network pošoupni obraz níže (na sekci Wi-Fi) a tam najdeš položku „5 GHz Band“ – hodnota je buď „Supported“ anebo „Not Supported.“