Kelt

Jak zjistím majitele účtu podle čísla účtu?

Tak se dívám na své transakce a platby a dělám si rekapitulaci. Potřeboval bych vědět, kdo je majitelem účtu. Je nějaká stránka, kde bych napsal číslo účtu a ono mi to najde například Plynárny? Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
pan Straka

  1. Zkusit Google (některé firmy mají na svých stránkách uvedeno i číslo účtu)
  2. Některé banky v rámci proběhlé transakce ukazují jméno majitele účtu ve výpisu transakcí; stačí poslat např. 1 Kč na cílové číslo účtu a v rámci proběhlé transakce se ve výpisu občas jméno majitele objeví. Pokud ale s daným číslem účtu již transakce máš a jméno se nezobrazuje, je nová transakce k ničemu.

Čísla účtu jsou neveřejná a zná je pouze banka. Jedná se o součást tzv. bankovního tajemství.

Další odpovědi
Pepa25

Na výpise (v internetovém bankovnictví) byste u příchozích plateb měl mít plátce uvedeného, u příjemců se tak nějak předpokládá, že víte, komu platíte 🙂 (někdy se jména zobrazují automaticky, pokud jde o platby v rámci banky).
Číslo účtu je možné přiřadit konkrétnímu majiteli

  1. pokud ho sám zveřejní, třeba na svém webu
  2. pokud je uvedené v registru plátců DPH

V uvedených případech ho Google najde, jinak ne.

Pepa25

Příklad googlení účtu: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=27-9426120297%2F0100

  1. odkaz je na účty zveřejněné pro účely DPH
  2. odkaz je web firmy

další odkazy jsou smlouvy zveřejněné na webu, které firma uzavřela vč. bankovního spojení na ni …