jana.odpoved

Jak ziskat penize na shorely statek, ktery nebyl pojisten?

Nejlepší odpověď
Drap

Zajímavá otázka. Je pouze jediný způsob, jak získat peníze na shořelý nepojištěný statek: vydělat a našetřit. Další možností by bylo obejít příbuzné a známé, ovšem pochybuji, že by mohli být dostatečně štědří.

Další odpovědi
Disraeli

Zkuste si založit sbírku (online), líp, když to někdo založí za vás, třeba někdo známý.
Při takových neštěstích se běžně pořádají sbírky.

Chce to ale menší publicitu, aby alespoň pár lidí přispělo (i kdyby jen pár málo stovek až tisíc lidí poslalo po stovce nebo stovkách). Myslím, jako nechat si napsat článek (nebo ho sám napsat a publikovat) a v něm zmínit, že byla založena sbírka na pomoc při neštěstí a je třeba vybrat tu a tu částku.
Např: https://www.de­nik.cz/regiony/ro­dine-shorel-dum-ktery-si-opravovala-na-pomoc-ji-vyhlasili-sbirku-20190404.html
Nebo taky jak propagovat sbírku: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=jak+propa­govat+sb%C3%A­Drku&oq=jak+pro­pagovat+sb%C3%A­Drku+&aqs=chro­me..69i57j69i17­7j69i58j69i60l3j0i333l2­.4367j0j4&cli­ent=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chro­me-mobile&ie=UTF-8
Na sbírce nic není, nikoho tím do ničeho nenutíte, příspěvky jsou dobrovolné i volitelné (ta částka) a je to forma pomocí v nouzi. Lidi nemusí posílat moc, ale čím víc jich pošle, tím víc se vybere a pro nikoho by to nebyl reálně velký náklad (prostě by se lidi složili). Některé články, na některých zprávách čtou i desetitisíce lidí…
Samozřejmě bych zase neočekával nějaký valný příval peněz, ale taky může něco kápnoit. Taky záleží, jak se to podá a kolik lidí se k tomu dostane (jak se o té sbírce a události doví… Třeba kolik lidí si přečte ten článek a kolik z nich něco pošle a taky kolik).

Dochy

Disraeli: Asi by bylo vhodné podotknout, že se sbírkou se váže nějaké papírování (nutnost vyběhat povolení,…)

Disraeli

Tak to podotkni, když chceš. ;)
Předně, to už je na nich, jakož celá ta záležitost a starosti. To zajedno. A způsobů, jak založit sbírku je víc (jsou i společnosti, platformy, kde se to založí zdarma a poměrně snadno i rychle). Ostatně, neslyšel jsem, že by založení (jakékoli) sbírky s sebou nešlo nějaké komplikace nebo složité překážky, přes které by se člověk v pohodě nedostal…ona nutná byrokracie nebo povolení není žádná věda a jsou to jen formality, hned vyřízené.
Pokud člověk není vůl, tak během krátkého času SÁM založí veřejnou sbírku. Nebo prostřednictvim nějaké práv. osoby, či přesněji něčeho, co se na to specializuje.
Ale to už je na nich, aby si to vyhledali, POKUD se uchýlí k možnosti založení sbírky…

JežíšKristus

Lol