sesednizkola

Jak zavřít okno?

Prosím o pomoc. Nejde zavřít okno, vážně nevím, co s tím. Opraváře se mi k vůli tomu volat nechce. Zkusil jsem to natočit na video, nevím jak moc to popsat. Děkuji za každou radu.

https://youtu­.be/75fahm7fz-E

Alesh: A kde je ta páčka prosimtě?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jo, to se někdy stává. V tom okně je taková pojistka, taková páčka, tu smáčkni, pak už by to mělo jít přibouchnout a stačí jen otočit kličkou a je to. Když tak tě navedu přes Skype.

Většinou poblíž kličky (záleží na výrobci) na okně směrem k rámu okna. Prostě taková kovová cca 5 cm bude mít. Vypadá tak nějak, viz zdroj.

Zdroj: http://www.fdm­.cz/images/plas­t/kov-poj-b.jpg

Další odpovědi
Kepler

Jo, je to asi tak, jak popisuje Alesh. Páčku nejdřív vyklop, napasuj dveře do pantů, jako by byly v poloze „zavřeno“ a pak teprve páčku sklop do profilu rámu dveří. Tím to zafixuješ a pak si z tebe dveře přestanou dělat srandu. Snad si to ještě dobře pamatuju, dnes už balkónové dveře nemám. Týká se to ale staršího typu dveří a oken.

cochee

Já bohužel neporadím, videjo mi nejde přehrát (na vině je kombinace obstarožní verze Windows a Firefoxu).

sesednizkola

JOOO DÍK! Mám to! Ta páčka je uplně dole a musí se stlačit, podržet stlačená a potom manipulovat s klikou.

cochee

No vidíš, tak bych ti ani tak neporadil, tenhle systém je mi neznámý…

orestez

Páni, dnes je k zavření okna hledat další malou páku s návody?

cochee

No k obyčejnému zavření okna asi ne, kolega měl se zavřením problém.