kaculinda200

Jak závisí pH na typu soli?

Odpovědi
Kelt

Jedná se o Henderson – Haselbachovu rovnici (možná mám chybu na názvu jmen). Sůl disociuje na ionty, Například octan sodný – bude mít zásadiné pH, síran hlinitý – bude reagovat kysele. Samozřejmě, že záleží také na koncentraci – to vše je v rovnici vyjádřeno. Pokud jde o sůl slabé kyseliny a zásady, projevuje tzv pK – čím je hodnota větší, tím je látka slabší kyselina, zásada – jedná se o záporná dekadický logaritmus.
Podrobnosti – učebnice fyzikální chemie, disociace solí , kyselin, pH a pod.

Emefej

Soli silných kyselin a slabých zásad budou mít pH < 7. Soli slabých kyselin a silných zásad budou mít pH > 7.