DEJFFtm

Jak zapojit anténu a kabelovku do nové TV?

Zakoupil jsem novou televizi, která přijímá digitální signál, takže bych se měl obejít bez set top boxu… Mám kabelovku od UPC, ve staré TV jsem měl kabel z antény napojený do TV a kabel od UPC do set top boxu… Teď nevím, jak to zapojit do nové TV, aby fungovala i kabelovka, zatím jsem zprovoznil jen základní programy z antény…
Doplňuji:
Myslel jsem, jestli nemusí být UPC zapojeno s anténou zároveň… každopádně, když zapojím jen UPC, tak mi to nic nenajde…

Nejlepší odpověď
beer

UPC poskytuje i dnes část anologových TV programů, a část část digitálních bez potřeby STBoxu – jednoduše UPC přípojku strčíš do TV (antény), na TV zvolíš vyhledávání programů a něco ti to najde.
Podstatně více programů (máš-li je zaplaceny) ale najdeš přes jejich STB – UPC přípojku strčíš do STB, ten propojíš Scart kabelem s TV a na STB vyhledáváš zaplacené programy.

Zdroj: zkušenost s UPC

Další odpovědi
Hlada

Příjem tv pomocí antény a kabelem jsou dva různé, na sobě nezávisté způsoby příjmu. V každém máte trochu jiné programy. Je na vaší volbě, jestli všechny využijete a potřebujete oba zdroje signálu. Jestli ano, tak kabel od antény zapojíte přímo do anténního vstupu televizoru a kabel UPC přes set top box DVB-C do SCART nebo HDMI.

Upřesním ještě používané zkratky.
DVB – Digital Video Broadcasting – digitální televizní vysílání
T – Terrestrial – pozemní
S – Satellite – satelitní
C – Cable – kabelové

tom004

Trochu mi uniká smysl otázky.K čemu je dobrý signál z antény,když UPC má i základní programy.Tedy,pokud myslíš ČT1,ČT2,ČT24,­NOVA,atd.
Tak bych kontaktoval UPC,určitě poradí,co a jak.

mosoj

Informace o nové TV jsou nedostatečné.
Je třeba vědět zda má nová TV jak digitální tak analagový tuner a jaký typ digitálního má a kolik a jakých má anténních vstupů.
Pokud nemá digitální tuner typu DVBT – C !!! tak to přímo z kabelu určitě nepůjde.

Digitální tunery jsou DVBT ( proběžný příjem digitálního signálu)
DVBT-C – digitální tuner pro příjem po kabelu.
DVBT-S – digitílní tuner pro příjem ze satelitu
A analogový tuner.

Podle toho co píšete to vypadá že váš nový TV nemá tuner DVBT-C pro příjem digitálního signálu z kabelu.

Řešení se bude odvíjet od zodpovězení první části odpovědi.

emba5

UPC má na tři tv sygnály.Analog 16pr DVB-T 12 programů pozemního dig. vysílání pluss tři v HD .A DVBT-C podle zaplacené nab.Využit se to dá pro další TV nebo při synchronizovaném nahrávání ze SETTOBBOXU na DVD REC.kdy si na televizi můžete sledovat jiný pr. než nahráváte ale jen pokud máte tv signál přiveden doSTB i Tevevize.