kemo

nová televize

Potřebuji koupit LED televizor,který budu sledovat ze vzdálenosti 2–2,5 metrů.
Budu na něj chytat programy přes anténu (DVB-T).
Můžete mi nějakou doporučit?
Mám zkoušenosti s tím,že při sledování přes dvb-t je obraz špatný a při pohybu kamery se obraz rozmazává.
Při sledování na crt televizi tento problém není.

Doplňuji:
Jste si jistý?
Byl sem se dívat na tuto televizi http://led-televize.heure­ka.cz/lg-37ls570s/speci­fikace/ a běžel tam běžný televizní kanál v SD kvalitě a obraz se stejně při pohybu kamery rozmazával. A u této televize je frekvence 200 Hz (si asi myslel Hz ne MHz :) )

Nejlepší odpověď
mosoj

Vzdálenost se volí taková aby nebyl postřehnutelný rastr pixelů v rozlišení full HD 1920 × 1080, bez ohledu na kvalitu příjmu. Rastr o tomto rozlišení mají všechny panely LCD malé i ty největší !!!
Čmouhy jsou následkem pomalé odezvy LCD panelu stejně jako u počítačových monitorů. Je třeba si koupit TV který má alespoň 200 MHz ( úplně v nouzi 100 MHz) obnovovací frekvenci obrazu. Na těchto panelech se ty čmouhy již nědělají díky dopočítávání obrazu.

http://muj.pru­vodce.info/110001-jak-spravne-zvolit-uhlopricku-nove-lcd-televize.html
Doplňuji:
Ano myslel jsem Hz. Omlouvám se. Jste jeden z mála který přizná nekvalitu obrazu na LCD při vysílání SD. Jistý si jsem ale pokuste se sehnat v dokumerntaci tu dobu odezvy. Neměla by být větší než 8 ms ale raději pod 4 ms !!! Výrobci to neradi uvádějí.
Viz třeba tato.

http://led-televize.heure­ka.cz/lg-42lv375s/speci­fikace/

Další odpovědi
anonym

Já mám tuto: http://www.al­za.cz/47-lg-47lm670s-d317519.htm a žádné rozmazávání u DVB-T jsem nezpozoroval, dokonce ani u sportovních přenosů, obraz byl v pořádku jak v SD,tak i v HD. Samozřejmě ostrost obrazu HD se nedá srovnat s SD.

Conchus

Obrazovka i 1 m, ale alespoň 400 Hz pro obnovu obrazu. Mám Samsung řadu 6000 a nemám žádný problém, přestože používám drátěnou pokojovou anténu a duální settop box je taky v pořádku.
Doplňuji:
Do kvalitní TV se musí trochu investovat.