Jak začít malovat na hedvábí?

Dobrý den chtěla bych poradit jak začít malovat na hedvábí a co na to všechno potřebuji,děku­ji Anděla

Nejlepší odpověď
LuciJe

Budete potřebovat hedvábí, rám na uchycení, kontury, barvy, štětce, mističky na míchání barev, předkreslovací tužku, případně efektovou sůl a fén nebo žehličku.

S popisem techniky bych Vás odkázala na návody na internetu – jsou poměrně obsáhlé a dobré.

Zdroj: http://www.hobby-kohout.cz/techniky/

Další odpovědi
pavlal

Já bych začala návštěvou něktérého z kurzů malování na hedvábí, mě to docela pomohlo. Technik a pomůcek je hodně a na kurzu zjistíte co vám líbí a co k tomu budete potřebovat.

Jakub

Můj otec maloval na hedvábí( v té době to byly padáčky ze světlic) anilinovými barvami. Nevím, jestli se v současnosti používají, protože jsou jedovaté. Dosahoval realistických obrázků jako jsou květiny , portréty a pod. Vím, že potom hedvábné plátno vypral a stabilizoval asi v octu. Barva potom nešla odstranit ani opětným vypráním. Já jsem po něm tento talent nezdědil.Pamatuji si,že používal vypínací rámeček. Byly to dva dřevěné rámečky do sebe těsně zapadající.V nich plátno vypínal.