Jak zabránit pračce, aby se klepala při ždímání?

Toto je spíše otázka pro zkušené lidi a kutily, protože jsme koupili novou pračku a ta se hodně klepe při ždímání a vzhledem k tomu, že stojí vedle skleněné zdi sprchy, tak se docela bojím aby se neposunula a nerozmlátila to… Máte nějaké tipy co s ní?

Edit: vše co tam být nemá jsme vydali

Je možná i varianta: Jak zabránit pračce, aby se neklepala při ždímání.
Viz vysvětlení u mé odpovědi.

Nejlepší odpověď
Edison

Vyndali jste přepravní pojistky vnitřního mechanismu zajišťující jej proti pohybu? Dyžtak si na ji sedni a manžel pak musí držet a přirážet do protipohybu.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Dnešní pračky jsou už konstruovány tak, aby vyvážení eliminovalo pohyb bubnu, při praní běžného prádla (os.prádlo, povlečení, lehčí oděvy, lehčí svetry a pod.) dostatečně.
Důležité rovněž je, aby pračka, taky při tom jak se klepe, „nechodila“ po podlaze. Tomu je možno odpomoci hlavně dobrým vyrovnáním a aby podkladové gumy seděly dobře na podlaze a přilnuly k ní a ta byla suchá.
Pokud jste provedli „odblokování“ bubnu (viz Edison) a dělá to i při běžném prádle (při praní těžkých dek, bund, riflí a bot to bývá běžné) pak je to i na reklamaci.

independent

Může stát na nerovném podkladu, má štelovatelné nohy, nebo aspoň jednu.

annas

Další rady v archivu. Nejste sama, kdo podobný problém řešil.
.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vibrace-pri-odstredovani-pracky
Vibrace při odstřeďování pračky

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-uklidnit-skakajici-pracku
Jak uklidnit skákající pračku?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vyresit-aby-pracka-neskakala-

Jak vyřešit, aby pračka neskákala a nerozbila mi sprchovací kout, který je hned vedle?

Ad ivzez,

"vedlejší věty předmětné po tzv. slovesech bránění (bránit, zabránit, zakázat aj.) mívají v češtině kladnou i zápornou podobu: Bránila mu, aby odešel / Bránila mu, aby neodešel. Tento jev tradičně poutá pozornost jazykovědců i běžných uživatelů jazyka a budí mnohé otázky. V bohemistické literatuře převažuje názor, že se jedná o tzv. neutralizaci kladu a záporu, při níž je setřen významový rozdíl mezi oběma póly a přípustná je věta kladná i záporná.

Mluvnice češtiny 3 (1987) připouští kladnou i zápornou podobu bez zmínky o jejich frekvenci. Použití záporu po slovesech bránění vysvětluje tím, že „,bránění‘ je ‚snaha, úsilí nedovolit někomu druhému něco udělat‘, tedy něčí úsilí, aby někdo druhý něco neudělal“, a proto „lze užít po spojce aby (s rysem [+volunt], odpovídajícím rysu ‚úsilí‘) i věty záporné“ (s. 267)."

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=8264

Roman71

Na zadní straně pračky většinou bývají označena místa (jedno nebo dvě), kde jsou umístěny takzvané „kotevní šrouby“. Bývá u nich napsáno, že před uvedením pračky do provozu musí být tyto šrouby vyjmuty, aby tlumiče, na kterých je zavěšený buben pračky, správně plnily svou funkci.

Doporučuji zavřít přívod vody, pračku odpojit od zásuvky, odtáhnout od stěny a s návodem v ruce překontrolovat podmínky uvedení spotřebiče do provozu.

EKSOT123

Pokud se neosvědčí rady kolegů a máte-li zájem o rady typu „A je to“, čili jak říkali brněnští řemesníci: „Omotáme-li to hadrem, může to býti dobré“, tak bych při praní aspoň hodil na zem kus prkna, aby se pračka nedostala ke sprše.

orestez

Zde pomohou pouze rady Čechů, snad i Pražáků. Omotat prkno, to radí Švédi Brňákům, kteří zvonili poledne o hodinu dřív. Zeptal se někdo, co v té nové pračce ždímali? Jestli jen jednu balónovou přikrývku, tak to skákat mohlo. No co, pozdravy do práglu.

ivzez

Překvapuje mne, kolika odpovídajícím uniklo, že tazateli
jde o to (chce), aby se pračka při ždímání klepala.

Kdyby chtěl klepání zabránit, napsal by: Jak zabránit pračce, aby se klepala.«

nyjono

Jestli jste ji připravili k použití podle návodu a na nic nezapomněli, je to na reklamaci.

Dochy

Moderní pračky by si to měly ohlídat. Doporučuji reklamovat.