afro.minerva

Vibrace při odstřeďování pračky…

Dohaduju se s manželem. Jde o to, že mám pračku Wirpool, která má až 1000 otáček za minutu. Manžel tvrdí, že se ta pračka musí dát nějak nastavit nebo přenastavit, aby nedělala vibrace a neputovala po prádelně. Pořád tvrdí, že pračka jeho rodičů, která stojí hned vedle, žádné vibrace nedělá a stojí jako kámen. Já mu pořád vysvětluju, že ta stará pračka nemá tak vysoké otáčky a tudíž stojí v klidu, ale ta moje má prostě hodně otáček, takže prostě trochu vibrovat bude. On chce, aby prostě stála klidně i při odstřeďování. Dokonce práh pod pračkou přišrouboval k podlaze a okolo toho prahu udělal rám. Tak už fakt nevím jak mu to vysvětlit. Nebo se mýlím a dá se ta pračka nějak zajistit, aby neskákala?

Nejlepší odpověď
infant

Na odstřeďující pračce se dá praktikovat sexuální poloha „na lenocha“. On si na ní sedne, vy na něj a zapnete odstřeďování.
🙂

Zdroj: infant.blog.cz

Další odpovědi
mosoj

Za vibrace při odstřeďování prádla může nerovnoměrné rozložení prádla v bubnu pračky a nic jiného. Každý výrobce má nějaký systém který má zajist rovnoměrné rozložení prádla, buben se před odstřeďováním točí doprava i doleva, pomalý rozběh. Některé pračky mají i čidlo nevyvážení a při velkých vibracích odstřeďování zastaví a ta fáze která má zajistit rovnoměrné rozložení prádla se opakuje.
Nicméně aby toto fungovalo musí být pračka naplněná předepsanou váhou prádla a s vhodnou velikostí. Hodně malých kousků má tendenci se usadit na jednom místě a způsobí velkou nevyváženost. Čím větší otáčky při odtřeďování tím více se nevyvážení projevuje.
Mírné nevyvážení mají zachytit tlumiče a pokud je nezachytí, pračka putuje a ložiska bubnu jsou nadměrně namáhána.
Ruku na srdce, sledujete plnění pračky prádlem v tomto směru. Málo prádla v bubnu způsobí také velké nevyvážení.

nonnel

Když jste pračku instalovali vyndali jste ze zadní stěny 4 šrouby? Ty tam jsou dány z výroby, aby se při převozu nezničil buben.

Spiritus

my jí máme v kuchyni a je nad ní kuch. linka..takže neskáče..jinak je to taky whirpoolka

GangstaHelper

Je to úplně normální a skákat musí (pokud ji pevně zastavíte, může se poškodit, tlumiče v ní nejsou na takovou zátěž stavěné – vizte návod vaší pračky).

Jiné nastavení, až na nižší otáčky, provést nemůžete.

Pokud Vám pračka „putuje“ po místnosti, způsobuje to křivá podlaha. Tento problém bohužel máme.

Pračka taky musí být vyvážená (některé z nožek mají nastavitelnou výšku).

anonym

dá se udělat to,že se dá pračka do vodováhy,aby stála,jak se říká na všech čtyřech a potom se vibrace dají eliminovat na minimum,také záleží na tom kolik je v pračce prádla,myslím,že když je ho tam málo,tak to v ní lítá a tím samozřejmně vibruje.Co se týče otáček,tak jestli je tam 700 ot/min. nebo 1000 ot./min,to až tak nehraje moc roli.Na závěr:určitě se dá pračka nastavit tak,aby nelítala po celé prádelně.

FOG

Souhlasim s Badem.Musite mit perfektni vahu neboli libelu a pracku si presne vyvazit.
Potom by to melo prestat.
Podobne se vyvazuji spec.stroje a tez kulecnikovy stul.
Nektere vodovahy – libely maji dokonce digitalni meridla.