dust8

Jak přesně fungoval prací cyklus u prvních či starších praček?

Prvně byl proces ždímání to je ta předpírka? Pak se dal na buben kelímek prášku? Pak se nějak dávala desinfekce? A potom někdy aviváž? Máme dole starou Tatramatku, která nějak podobně funguje, ale raději bych novou pračku se kterou jistě není tolik starostí a vše se nastaví a pořeší před zapnutím praní?

Nejlepší odpověď
Emefej

Prvním krokem bylo zamluvit si prádelnu na určitý den, psalo se to do sešitu, který opatrovala paní Sternová. Potom následoval proces namáčení v sodě, obvykle přes noc. Potom se to přendalo do pračky, nastrouhalo se tam prací mýdlo, nalila se ohřátá voda a pralo se. Potom se prádlo přendalo do necek, kde se několikrát máchalo v čisté vodě. Potom se tu ručně vyždímalo a dalo sušit.

Další odpovědi
Hlada

Všechny automatické pračky fungují od počátku sedmdesátých let po současnost úplně stejně. U prvních modelů byla na prášek na hlavní praní jedna přihrádka. Prášek na předpírku se sypal přímo do bubnu na prádlo. Škrobení byl zvláštní program.

Vinpe

První elektrické pračky byly bez programů a ždímání.. Prášek se sypal rovnou do vody. Byly bez nastavení času praní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Proč bys jako chtěl začínat ždímáním? A ždímání samozřejmě není předpírka.

Co je podle Tebe „starší“ pračka? Tatramatky znám jako automatické pračky. Podle mně kvůli tomu mají v názvu to „mat“. Připojíš, nandáš prádlo, nasypeš prášek, zvolíš program (s nebo bez předpírky) a zapneš…