sushicat

Jak zabránit cizím dětem ve výtržnictví?

Dobrý den, u nás na sídlišti řešíme (místní obyvatelé) už dlouho nepříjemnou situaci.
Za paneláky je areál s dětským hřištěm, baseballové hřiště, posilovna, chodí tam lidé se psi, já také… Na jedné z laviček se schází děti ve věku asi 13–15 let. Pijí alkohol, kouří marihuanu, pohazují odpadky a pouští hlasitou hudbu, bohužel nejednou přivolaná MP to nechce řešit. Další věc – kousek od lavičky chodí pít kachna s kačerem, mají tam lavor, krmení a dečka po nich hází kameny, několikrát jsem na ně vletěla, mají z toho srandu… Poradí, prosím, někdo, co dělat? Napadlo mě lavičku natřít dlouhoschnoucí barvou, ale tuším, že jim v tom, co dělají, takhle nezabráním.

Nejlepší odpověď
nyjono

To je těžká rada. Pokud to MP řešit nechce, zkusit zavolat státní.
Zkusit je natočit třeba na mobil, fotoaparát a video použít jako důkaz.
Házení kamenů po kačkáh by mohlo být bráno jako týrání.

Další odpovědi
Drap

Soustavně volat na ně policii, ne městskou. Dříve nebo později to musí řešit, pokud nezletilí pijí alkohol a podobně.
Další rada, bohužel ne úplně v mezích zákona – dobře mířená facka někdy dokáže dělát divy.

elkon

Natočit a poslat do televize. Na ubližování zvířatům dnes kdekdo slyší.

Mc Merkurion

… zavolat státní, měšťáci jsou banda tupců, schopných akorát nasazovat botičky a měřit rychlost …

Kryšpín

Sushicat, zachovejte klid, je jiná moderní doba na př. v Bílíně v základní škole o přestávce skoro slečna z 6 B pěkně pleskla učitele až se zapotácel, na obranu se neodvážil poněvadž by mohl také skončit s učitelováním na ZŠ a skoro celá třída fandila, jen mu dej ještě jednu mu mlaskni.