Lukáš Ondriš

Jak zabránit bolesti zápěstí při používání PC myši?

Nejlepší odpověď
gecco

Zkus:

___
Pokud to nepomůže, navštiv ortopeda.
😉

Další odpovědi
Alesh

Gelová podložka – nadzdvihne zápěstí a zabraňuje tak nepřirozenému napětí šlach. Mně to pomohlo.

Zdroj: https://www.al­za.cz/hama-gelova-podlozka-pod-mys-cerna-d256821.htm

Reezo

Záleží co je zdrojem bolesti? Šlachy nebo přímo kloub? Obyčejně platí, že by jsi měl mít ruku podepřenou na nějakým opěrátku nebo celou položenou na stole. Pokud máš jen ruku na myši a zbytek ruky ti plandá, tak to určitě není dobře.

briketka10

Když mě začne bolet zápěstí nechávám jej na chvíli
odpočinout, protože mám pravé už operované a po
oddychu se opět vrátím k práci anebo si ho stáhnu
obinadlem podložku gelovou mám trochu mi pomáhá.

led

Ruka s myšou musí byť v neutrálnej polohe, tj. nesmiete cítiť váhu ani myši ani samotnej ruky. Prax ukázala, že myš v dlani musí vodorovnou priamkou smerovať k lakťu, pričom zápästie je podoprené gelovou podložkou, alebo iným pružným materiálom. Mimo toho treba občas myš pustiť a zápästie krúživým pohybom rozcvičiť a rozprúdiť krv.

bolak

Jak píše Reezo, já mám širokej stůl, celá ruka leží na stole (myš až skoro pod monitorem), a denně ať už v práci nebo doma, dělám na počítači někdy i 16 hodin denně, a zápěstí ani ruka mě nikdy nebolela.

Pokud máš opřenou jen dlaň s myší a zbytek ruky ve vzduchu, tak vlastně tlačíš zápěstím proti desce stolu, tak je logické že po několika hodinách vyvíjení tlaku na zápěstí tě bude bolet. A možná i hřbet ruky a možná i prsty, protože je to ohyb ruky, máš tam cévy, nervy a kdejaký další harampádí, a to si všechno utlačuješ na malý ploše. Když si natáhneš na stůl celou ruku (od loktu), tlak se rozloží a zápěstí bude ve vzduchu. Pak nemá co bolet.