Avatar uživatele
Lukáš Ondriš

Jak zabránit bolesti zápěstí při používání PC myši?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 3188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Zkus:

___
Pokud to nepomůže, navštiv ortopeda.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Gelová podložka – nadzdvihne zápěstí a zabraňuje tak nepřirozenému napětí šlach. Mně to pomohlo.

Zdroj: https://www.al­za.cz/hama-gelova-podlozka-pod-mys-cerna-d256821.htm

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reezo

Záleží co je zdrojem bolesti? Šlachy nebo přímo kloub? Obyčejně platí, že by jsi měl mít ruku podepřenou na nějakým opěrátku nebo celou položenou na stole. Pokud máš jen ruku na myši a zbytek ruky ti plandá, tak to určitě není dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Když mě začne bolet zápěstí nechávám jej na chvíli
odpočinout, protože mám pravé už operované a po
oddychu se opět vrátím k práci anebo si ho stáhnu
obinadlem podložku gelovou mám trochu mi pomáhá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ruka s myšou musí byť v neutrálnej polohe, tj. nesmiete cítiť váhu ani myši ani samotnej ruky. Prax ukázala, že myš v dlani musí vodorovnou priamkou smerovať k lakťu, pričom zápästie je podoprené gelovou podložkou, alebo iným pružným materiálom. Mimo toho treba občas myš pustiť a zápästie krúživým pohybom rozcvičiť a rozprúdiť krv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Jak píše Reezo, já mám širokej stůl, celá ruka leží na stole (myš až skoro pod monitorem), a denně ať už v práci nebo doma, dělám na počítači někdy i 16 hodin denně, a zápěstí ani ruka mě nikdy nebolela.

Pokud máš opřenou jen dlaň s myší a zbytek ruky ve vzduchu, tak vlastně tlačíš zápěstím proti desce stolu, tak je logické že po několika hodinách vyvíjení tlaku na zápěstí tě bude bolet. A možná i hřbet ruky a možná i prsty, protože je to ohyb ruky, máš tam cévy, nervy a kdejaký další harampádí, a to si všechno utlačuješ na malý ploše. Když si natáhneš na stůl celou ruku (od loktu), tlak se rozloží a zápěstí bude ve vzduchu. Pak nemá co bolet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek