zjentek

Jak vzniklo slovo „gegoš“ a jaký je jeho přesný význam?

Gegoš.

Odpovědi
Kelt

Nikdy jsem to neslyšel To je označení geologa, nebo génia? Kde jsi to vzal. Jestli je to krajové, tam k nám to nedorazilo.

Kepler

Taky jsem to nikdy neslyšel. Není to náhodou manžel nebo syn od Lady Gaga? Nebo nějaký fanda, co pořád zpívá písničku od Queen Radio Gaga? Ale to by spíš byli gagoši, že.

cochee

„Gegoš“ známe jen u nás na severní Moravě a to jen někteří. Gegoš je týpek, který to nemá v hlavě až tak úplně v pořádku a zároveň má tak trošku agresivní sklony. Nabízí se, že by to mohla být expresivní odvozenina od „gangster“ [gengstr], ale to je jen má soukromá domněnka.