zjentek

Jak vzniklo jméno Vladimir?

Nejlepší odpověď
elkon

Méně než tři vteřiny: „Vladimír je mužské jméno slovanského původu. Vykládá se jako Vládce světa (míru), Mocný. Mezi Slovany se rozšířilo po ovládnutí ruských kmenů Vikingy, jako fonetická obdoba jména Valdemar (Velký vládce)“.

Další odpovědi
marci1

Jen doplním: Některé prameny uvádějí, že jméno Vladimir se mezi Slovany začalo užívat zvláště poté, co Vikingové ovládli ruské kmeny. Zajímavé.
http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/vladimir-143/

marci1

elkon: omlouvám se, nevšimla jsem si pořádně tvé odpovědi. 🙂