Válek Petr

Jak vznikl název „školky“ pro zahradnické společnosti?

www.skolky.cz

Nejlepší odpověď
magorvkleci

V tomto případě si společnost, která se zabývá velkoobchodním i maloobchodním prodejem rostlin i pomůcek pro sadaře a zahrádkáře, do názvu slovo „školka“, které v lesnictví označuje pozemek sloužící k produkci sadebního materiálu.
Lesní školky byly u nás úspěšně zavedeny v souvislosti s kůrovcovou kalamitou kolem roku 1870, kdy bylo třeba zalesnit rozsáhlé holiny. Zalesňování bylo podstatně efektivnější při využití vzrostlých odolných sazenic.
Tenkrát však ještě museli lidé pracovat, aby se uživili a nezabývali se proto ochranou kůrovců na úkor lesa jako dnešní tzv. ekologické spolky.