M-Rock

Jak vzniká závislost na cigaretách?

Nejlepší odpověď
Lencis

Psychická závislost

Psychická závislost je jakousi první částí závislosti. Vzniká u kuřáka v době, kdy se s cigaretou sžil. Kuřák má tuto závislost zafixovanou s určitými rituály a jejich nedodržení mu dělá značné obtíže. A není se čemu divit. Kuřák průměrně vykouří zhruba 15
cigaret a jestli to takhle dělá už 10 let, znamená to, že si asi 55 000 x zapálil, 55 000 x bral cigaretu z krabičky, 55 000 x viděl kouř vinoucí z úst.

Drogová závislost

Drogová závislost je u kuřáků způsobená nikotinem, který je v cigaretách s mnoha dalšími chemickými
látkami obsažen. Ke vstřebání potřebuje nikotin zásadité prostředí, což jsou v případě člověka plíce. Následně se krví dostane do mozku, kde způsobí chemické změny podobající se závislosti na kokainu nebo heroinu. Vědci dokázali, že ve většině případech dojde v mozku ke změnám, které už nelze vrátit. To znamená, že kuřák, který byl v minulosti na nikotinu závislý a přestal, i pouhá jedna cigareta pravděpodobně vrátí zase k závislosti.
V dnešní době naštěstí existuje spousta přípravků
proti kouření, které Vám pomohou se nepříjemné závislosti na nikotinu zbavit. Pojišťovna ministerstva vnitra dokonce v rámci svých balíčků rozšířené péče na tyto přípravky finančně přispívá.

Abstinenční příznaky

U každého člověka, který je drogově závislý se v případě, pokud se mu droga odejme, projeví abstinenční příznaky
. U závislosti na cigaretách se jedná o silnou touhu po cigaretě, špatná nálada, deprese, podrážděnost, nespavost, úzkost, nesoustředění, zvýšená chuť k jídlu
nebo frustrace.

Zdroj: http://www.mi­neralfit.cz/do­maci-lekar-clanek/zavislost-na-cigaretach-a-jeji-podstata-243/

Další odpovědi
Attack-design

vemeš jednu, druhou, třetí …a už je konec, bohužel co vše zaviní hloupé machrovaní

Dandi

Jedná se hlavně o závislosti na nikotinu…

Závislost

Nikotin je vysoce návyková psychoaktivní látka (farmakologický a behaviorální proces determinující vznik závislosti je u tabáku podobný jako u heroinu a kokainu). Závislost na nikotinu je stav, který nutí člověka kouřit i přes částečné znalosti zdravotních následků a úsilí přestat, nejde o nedostatek vůle nebo o poruchu osobnosti, ale o progresivní, chronické a recidivující onemocnění (diagnóza F 17). Při dlouhodobém užívání vzniká na nikotin i fyzická závislost.