paul1

Jak využít akupresuru na syndrom suchých očí?

Mám problémy s očima, je to zčásti používáním počítače, ale i televize. Snažím se hodně mrkat a používám i kapky do očí, ale pomáhá to jen částečně. Určitě k tomu přispívá také můj pokročilý věk.
V relaci Sama doma na ČT1 jsem 2.5. viděl používání akupunktury proti syndromu suchých očí napícháním spousty jehel v oblasti očí, ale hlavně uší, tam se to jehlami jen hemžilo. Body pro akupunkturu se dají využít i pro akupresuru, kterou bych si mohl dělat sám. Nedaří se mi ale najít o těchto bodech nějaké informace. Poradí někdo? Dík, Pavel

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na rady. Můžete využít cviky, které by by mohly při syndromu pomoct. Důležitá je i strava.

Akupresuru používám pravidelně proti bolestem.

Ale jak je v odlazu,. pro suché oči není akupresura vhodná, je problematická, samozřejmě na rozdíl od akupunktury,, ta je přesnější. .

Rady jsou v odkazu

"Cvičení: důležitý je zejména palming, který pomáhá očím relaxovat. Nezapomínejte na časté přestávky při práci a také na dostatečné mrkání. Prospívají i Batesovy oční cviky, stejně jako aerobní pohyb.

Strava: omezte konzumaci červeného masa smažených pokrmů, alkoholu, sladkostí, umělých sladidel a chemických přísad, zařaďte co nejvíce zeleniny (hlavně listové), ryb či banánů. Důležité jsou vitaminy skupiny B vitamin C, draslík, hořčík a zinek. Z bylin pomáhá ginkgo, žen-šen, borůvka, kustovnice, klanopraška, lékořice a světlík nebo doplňky stravy z těchto bylin."

Více informací na: https://www.ce­lostnimedicina­.cz/tajemstvi-zdraveho-zraku-2-cast.htm#ixzz5ntRk668z

--
Odkaz na plaming
https://www.cocky-kontaktni.cz/in­formace/pravi­delnym-cvicenim-k-lepsimu-zraku.html

Batesovy očnío cviky

https://kratkoz­rakost.zdrave­.cz/jak-si-muzete-sami-zlepsit-zrak-zkuste-batesovu-metodu/

Další odpovědi
Pepa25

Na syndrom suchých očí vám akupresura nepomůže, pokud nepomáhají tzv. umělé slzy, tak se poraďte s očním lékařem.

Kelt

Divím se, že nemůžete sehnat žádné informace o akupunkturních bodech a očích a pod. Na internetu, v knihovnách i v knihkupectví bude dost literatury a informací. Existují kurzy na zlepšení zraku, a také knihy. Literatura například Norbekov – vyšly jeho knihy o zdraví, o zlepšení zraku, Existují kurzy na zlepšení zraku a jsou informace na internetu. Např Lepší zrak bez brýlí, Batesova metoda , Palming, Taoismus pro zdraví a jiné. Oči by měli odpočívat, na to je třeba provádt palming, což je zakrytí očí dlaněmi až vidíme jen černou. A je o tom mnoho informací. Ale musíme být také duševně uklidněni. Takže když se díváte na televizi nebo děláte na počítači a na chvíli uděláte uvolnění očí palmingem a přitom myslíte na to, co budete dělat na počítači, tak neodpočíváte. Konkrétní body na akupresuru u očí najdete ve výše uvedených odkazech, jinak stačí dát prsty nad obočí a zvolna masírovat, ne bolestivě a ne hladit. Mírně roztažené prsty a pohybovat do všech směrů a přitom konečky prstů mít stále na tom samém místě, na uších, třít si boltce vnitřní i vnější část, nahoře i dole, hlavně lalůček – tření chodidel a rukou. Provádět uvolněný pohled do dálky,atd.
Prostě si sežeťe danou literaturu uvidíte sám.

mosoj

Ne každé kapky zaberou na každého. Kapky za ±100Kč nepoužívat. To jsou vyhozené peníze. Osobně používám s úspěchem SYSTANE Ultra.