Rokio

Jak vysoká je rychlost nejmodernější rakety?

Odpovědi
mosoj

27 M (machů)!!!!! (hypersonické rakety).

https://www.ar­madninoviny.cz/ma­ji-opravdu-rusove-hypersonicky-bojovy-modul-avangard3f.html

Kepler

Dvou, či třístupňové rakety, které mají dopravit náklad na nízkou oběžnou dráhu, musí dosáhnout alespoň první kosmické rychlosti 7,8 km/s, což je asi 28 000 km/h.

Dochy

Nelze říct. Záleží jaký náklad a kam má dopravit. Troufnul bych si tvrdit, že ještě žádná raketa maximální rychlostí neletěla, protože nikdo nechtěl utrácet za zbytečný start rakety bez nákladu…