Avatar uživatele
Registrovaný

Jak vyřešit tento předpis?

Dobrý den, poradil by mi někdo prosím, jak vyřešit tento předpis funkce 4x-1/2x+1? Už si nevím rady vím, že nám učitelka říkala, že to máme vydělit, to jsem provedl, vyšla -1, ale nevím co s tím dál, prosím poraďte mi. Děkuji předem za všechny odpovědi.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Nepřišel jsem na to :( :/


Avatar uživatele
Zlatý

To není předpis funkce, to je jenom řada znaků. Chybí ti tam hodnota "y". Předpis lineární fce by mohl vypadat nějak takto: y = 4x - 1/2x +1

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

J_K

Pane Lamalam skláním se před Vaší odvahou někomu radit při Vašich nevalných znalostech matematiky. Matematika je jediná vědecká disciplína, která nesnese nepřesnosti a chyby. Váš zápis funkce (nepoužívá se termín předpis, ale zápis) není jednoznačný. Najdete tuto chybu?

Avatar uživatele
Registrovaný

1vlasta1

dobře tak jsem zapomněl na y=, no ale mě šlo o to jestli víte někdo, jak se to řeší a ne o to, že mi sem někdo napíše, že to není předpis jenom kvůli tomu, že tam není y=

Avatar uživatele
Zlatý

Lamalam

Pokud si myslíš, že v matematice na nějakém ypsilonu nezáleží, tak ti není pomoci. A co chceš prosím na předpisu fce řešit. To je předpis, tj. daná záležitost, ten se nijak neřeší. Můžeš si maximálně nakreslit graf té fce.

Avatar uživatele
Registrovaný

1vlasta1

neříkám, že nezáleží, ale když píši, že je to předpis, tak to většině dojde. A ano potřeboval bych vědět jak bude vypadat graf teto fce. a jelikož nevím jak tento graf sestrojit, tak se na to dotazuji zde.

Avatar uživatele
Zlatý

Lamalam

Nejprve si z předpisu fce musíš spočítat několik hodnot y pro různá x. Pro lineární fci stačí spočítat jenom dvě dvojice. Pak to vyneseš do soustavy souřadnic a protneš.

Avatar uživatele
Zlatý

Lamalam

Patrně máš v zadání domácího úkolu chybu, jistě tam není napsáno "vyřešte", ale spíš tam bude "vyšetřete" průběh fce.

Avatar uživatele
Registrovaný

1vlasta1

v zadání není absolutně nic pouze předpis této fce. ale je logické, že ji tedy budu šetřit a omluvte mě za špatnou terminologii

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3289
Zlatý quentos 1446
Zlatý mosoj 1405
Zlatý Drap 1263
Zlatý Kepler 1029
Zlatý led 743
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 684
Zlatý Lamalam 664
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.