v342

Jak vyřešit chemickou rovnici?

Nevím jak vyřešit chemickou rovnici K6Mo7O24+H2SO4->K8Mo36O112+K­2SO4+H2O

Odpovědi
Ametyst

Začala bych u molybdenu a hledala nejmenší společný násobek čísel 7 a 36. Potom na obou stranách rovnice musí byt stejný počet atomů Mo, takže na levé je zatím koeficient 36Mo7 a na pravé 7Mo36 (nepíšu celé vzorce). Potom spočítat atomy draslíku atd.

aliendrone

Taxemse celkem nakrknul, bo toho bohdá nebude, aby BABUCHEN počítaly lépe, než chlopí! A protože se do toho nikdo z CHLAPŮ nehrne, musí (jako vždy) s kůží na trh ten nejkrásnější, nejskvělejší, nejúžasnější etc. Troufne si někdo alespoň na KONTROLU? ;) :D :D
Můj result tedy je:
36 K6Mo7O24 + 80 H2SO4 → 7 K8Mo36O112 + 80K2SO4 + 80H2O
A odmítám přemýšlet, jestli něco takového, jako je K8Mo36O112 může v reálu vůbec existovat. ;) :)

aliendrone

Ametyst>>> Dost HUSTÝ, já už si pamatuji jen to, že to má něco společného s nejmenším společným násobkem a ani tím si nejsem jistý! Klobouk dolů. Uvídíme co na to náš odborník (ischemický stehnolog), venkoncem je to jeho parketa. ;) :D :D

Ametyst

Aliendrone: Dííííky, vždyť počítání je squělá zábava. “Pro všechna pohlaví, “hehehe. Dobře jsi to dokončil. Prostě jsme odvedli dobrou práci a zasloužíme si klidnou neděli. 🙂