Zepple

Jak vypočítat tento příklad?

Pan Rychlý a pan Louda ve stejnou dobu vyšli na tutéž turistickou túru, jen pan Rychlý ji šel shora z horské chaty a pan Louda naopak od autobusu dole v městečku
na chatu nahoru. V 10 hodin se na trase míjeli. Pan Rychlý spěchal a již ve 12 hodin byl v cíli. Naopak pan Louda postupoval pomalu, a tak dorazil k chatě až v 18 hodin.
V kolik hodin pánové vyrazili na cestu, víme-li, že každý z nich šel celou dobu svou stálou rychlostí?

Nejlepší odpověď
led

Páni predsa vyštartovali už pred 6 dňami
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-kolik-hodin-panove-vyrazili-na-cestu
PS
ešte neprišli?. predsa už Eloška sa na nich pýtala 🙂

Další odpovědi
mosoj

Oni už přišli. Jenom neví jak dlouho byli na cestě. Asi vyšli na Sivestra a teď se bojí vrátit domů.

Nicméně teď vážně. Netajím se s tím, že to určit neumím ( pokud to jde ) a bádat nad tím několik dní si také nemohu dovolit.
Přeji ti aby ti někdo pomohl.