Drap

Jak vojáci přišli na název pro obrněnce tank?

Jak se dostali k tomuto slovu?

Nejlepší odpověď
annas

Nejdříve, co je tank.

"Účelem je likvidace nepřátelských pozemních sil přímou palbou.

S prvním návrhem tanku přišel vynálezce Leonardo Da Vinci. Tanky byly poprvé použity v první světové válce. Samotné slovo tank (anglicky nádrž) byl krycí název projektu. Slovo tank se zvolilo a vžilo pro technologickou podobnost výroby s nádržemi (angl. tanky). Původní tanky byly vyvinuty pro rozhodující změnu patové situace vzniklé po hromadném zavedení kulometů, ostnatého drátu a hlavně zákopové války atd. "

Více k vývoji tanku v odkazu
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tank

Etymologie podle Jiřího Rejzka

“tank, tankový, tankista, tankovat, tankovací, natankovat, tanker. Z angl. tank, původně ‘nádrž (na palivo), cisterna’ (pod tímto krycím názvem byla za 1. světové války na frontu zavedena nově vytvořená obrněná vozidla). Původ ne zcela jasný.

Většinou se vykládá jako slovo indického . původu (v jazycích gudžaratí, marathí znamená podobné slovo ‘nádrž na vodu’), podle jiných přes portugalské tanque či anglické .d. stank ‘dřevěná jímka, rybník’ k lat. stagnum ‘stojatá voda, vodní nádrž, rybník’ (srov. Stagnovat)

Stagnovat = ‘váznout, nepokračovat ve vývoji’, stagnace.
Podle moderních evr. jazyků (něm. stagnieren, fr. stagner) převzato z lat. stāgnāre ‘být zaplaven, tvořit stojatou vodu’ od stagnum ‘stojatá voda, kaluž’,vlastně tedy ‘být jako stojatá voda’ “.

Další odpovědi
Kepler

Angličané toto obrněné vozidlo vyvíjeli na začátku Světové války. Z důvodu utajení jej prezentovali jako nádrž pro pitnou vodu, tedy tank. Jinak je tento termín stále používaný i dnes v průmyslu, jako válcová ležatá nádoba s klenutými dny, často o objemu několika set m3.