Jak Vodafone informoval své klienty o možnosti odstoupit od smlouvy bez sankcí poté, co zrušil datový roaming (r. 2017)?

Vodafone se vyhnul novému nařízení EU poskytovat data v zahraničí za stejné peníze jako doma tak, že kompletně zrušil datový roaming u čistě datových tarifů. Ale jak informoval klienty o jejich právu odstoupit od smluvního úvazku? Přiznám se totiž, že jsem žádnou informaci v tomto smyslu nich neobdržel (ani email, ani dopis, ani SMS) Museli ji jen zamumlat do davu, aby splnili svou zákonnou povinnost 🙂

Odpovědi
Klaproth

A co to na to odpověděli u Vodafone? Předpokládám, že jich jsi se zeptal dříve než nás.

JájsemRaibek

Určitě je ve smlouvě klauzule, že změny budou uvedeny na www adrese. Jakmile je tam uvedou, zbavují se odpovědnosti na informování každého zákazníka jednotlivě a pak je to jen na něm, zda se ta stránky dívá či ne.

ivzez

A čtete SMSky od Vodafone?
Mně upozornění na změnu podmínek posílá
několik týdnů až měsíců předem…

Do SMSky se toho moc nevejde, takže dostanu informaci
o tom, od kdy se budou podmínky měnit, a odkaz na web.

_______

Doplňuji (odklikla jsem moc rychle):

Jestli se nemýlím (jestli se nic nezměnilo, bylo možné i jen
připojit toto upozornění na konec faktury.

Nemám sice u VF datový tarif, ale předpokládám, že
VF všechny zákazníky informuje stejně nebo podobně.