Malvína

Jak vnímáte velké věkové rozdíly v partnerství?

Nemyslím tím, co je podle vás ideální, protože to se prostě určitě nedá. Záleží na osobách, jejich zájmech a celkovému postoji k životu.
Přiznám se, že k otázce mě inspirovala aktuální situace ze světa českých, mediálně známých hvězd, byť nejsem žádný aktivní sledovatel bulváru.
Je mi jasné, že dnes je doba jiná, všichni musí ustupovat těm, kteří jsou v něčem jiní než většina, nově prý vzniklo dalších cca 30 pohlaví (osobně nechápu) atd. Ale zajímá mě pohled i ostatních. Jak vnímáte opravdu velké věkové rozdíly mezi partnery? Například 30 + let? Koukám na to z pohledu, že pokud jsou oba již plnoletí, je to ok, ale i v této době mi jaksi nepřijde normální, kdy je jeden z partnerů v tomto případě stále nezletilý. Jsem stará škola?
Otázka jen pro zajímavost a odlehčení. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
zjentek

Přece tohle všechno je o mentalitě, nikoli o věku. (;

Představme si velmi starého muže, který nemá rodinu, v životě stále něco hledá a stále čeká, že „něco přijde“, hraje si a hlavně- ze svých pocitů se těší. Tak takového člověka vnímat jako starce snad ani není možné, ani z úst by nešlo takto oslovovat, spíš by jej okolí vnímalo jako puberťáka.
Pak si představme velmi mladou ženu, která touží „mít co chce“ a především chce toto mít na „SVÉM MÍSTĚ“, chce to tam mít hned a nechce si hrát. No takovou velmi mladou ženu by logicky nebylo možný přirovnávat k hravé holce a protože její její chování by neskrývaně vykazovalo prvky důchodkyně, byla by okolím vnímána jako „stará“.
A představme si, že „mladé“ ženě z příkladu je pod třicet, „starému“ muži je přes sedmdesát a tito dva lidé navážou vztah- spolu to dají dohromady. Asi vyvstane pár otázek, některé celkem zásadní. Například:

Bez ohledu na fyzický věk, kdo je v tomto vztahu vlastně mlád a kdo stár?
Bude se hranice mentálního věku mezi těmito dvěma lidmi prohlubovat, či naopak?
Pokud ano, kdo potom začne pravděpodobně mládnout a kdo stárnout?
A kdo v závěru vztahu z něj vyjde jako mladý a kdo jako starý?
Anebo se partneři sobě přiblíží a stanou se mentálně stejně starými?
A stanou se stejně starými i fyzicky, pokud opomeneme samotné věk. číslo?
Věděli jste například, že páníček/čka se po čase začne podobat svému psovi?
A víte, že existují případy, kdy se pes začne hrubě podobat svému páníkovi?

A odpověď? Já věkové rozdíly v partnerství nevnímám, ale ty mentální ano. A myslím si následující: Pokud statný samec v džungli či pralese zachrání děvče, pěknou mladou ženu, zralou ženu… před nebezpečím, vznikne hluboké pouto a vztah, i kdyby samec byl pěkně starým gorilákem. (;

Pouto je o mentalitě, ovšem partnerům se bez vlastního ohledu na vlastní věk často do vztahu plete jiný zhoubný faktor a tím je NEMTALITA okolí.

Další odpovědi
Drap

Odpověděla jsi sama. Nevnímám to nijak, neni to můj problém, tak to ani neřeším.

Kepler

Nezletilí by do manželství vstupovat neměli. V normálních manželstvích velký věkový rozdíl nedělá dobrotu. Jeden z partnerů zestárne a ten druhý už nebude spokojený. Nějaká bohatá celebrita si ovšem pořídí krásnou mladici pro reprezentaci. I když o Valachoch se říká něco jiného. To se potkali po dlouhých dva padesátníci a jeden sdělil, že se oženil s 30tiletou. „Zblásnil si sa? Tobě bude 60, robě 40. Potem ti bude 70 a robě 50! Co potem se starú babú?!“ ☺