dust8

Jak vidíte u laika stupeň náročnosti pro získání svářecího průkazu?

A je nutné po čase nějak obnovit jeho platnost?

Odpovědi
Emefej

Svářeč musí být odborník. Laik nemá nárok. Více info třeba zde – https://www.svar­forum.cz/forum/in­dex.php

podger

Nepíšeš, jakej svářečák chceš. Například ZK1 dostaneš hned, jak složíš zkoušky. Jestli chceš svařovat pevnostní mostní konstrukce, to si počkáš. Začni literaturou ČSN … jó holt každej tam jednou musí

elkon

Pomocí svářečského kurzu. A do kurzu většinou chodí uchazeči, kteří už aspoň trochu, amatérsky, svařovat umí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Emefej: Nějak mám pocit, že ta odpověď je trochu k ničemu. Dotaz byl na náročnost získání. Předpokládám, že legální možnost získání je nějaký kurs, kdy se z laika stane svářeč (nebudu vyloženě tvrdit svářeč – odborník, na to už by musel mít kromě výuky i nějaké další, převážně pozitivní, zkušenosti se svářením různých materiálů…