hapiky

Jak velký je rozdíl mezi touhou a výzvou?

Mohou pracovat společně?

Nejlepší odpověď
Kepler

Když se ti bude moc líbit nějaká slečna – je to touha. Když se rozhodneš sbalit ji – uděláš si z toho výzvu.

Další odpovědi
annas

Ne každá touha je výzvou, záleží na významu slov, porovnejte, zda a čím si svou touhu splníte a zda se stane výzvou. Částečně to vyplývá z mé odpovědi. Všechno se nedá měřit.

"touha = tužba, přání, sen, (řidč.) žádostivost, dychtivost
výzva =

  1. vyzvání
  2. apel
  3. povel, pokyn
  4. předvolání"

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-ceskych-synonym/v%C3%BDzva

Třeba touha po štěstí, po naplnění života, po lásce, po vzdělání atd. Často to jsou naše sny či představy,. někdy vzdálené,. jindy i na dosah ruky.
;
Třeba touha naučit se jazyk, aby se jedinec dorozumět na cestách, se stane výzvou, láká člověka k tomu, aby si splnil svůj sen, tedy to, po čem touží. Dokáže to. Má motivaci.

Touha může být i negativní , člověka brzdit, tikdyž touží po tom, co je nedosažitelné, a často se tím trápí.

zjentek

Mohou. Touha je udělat se u porna. Ovšem zvednout línej zadek a stáhnout si kalhoty, TO už je výzva! A ano- ne, nic nehejtuju. (;

Teď vážně. Touhu vnímám jako chtíč (emoce) a výzvu pak jako snahu (vlastnost).

dubraro

Touha vychází zevnitř, výzva přichází zvenčí.

aliendrone

No, jestli mohou SPOLUPRACOVAT, to asi ne, ale řekněme, že mohou jít „ruku v ruce“.

Například můžu TOUŽIT ti dát do držky. (asi touhu nemusím vysvětlovat)

Tak se zeptám: „Chceš do držky woe?“ A to už je VÝZVA určená tobě. A pokud jsi NÁHODOU přeborník MMA v supertěžké váze, tak je to dokonce i VÝZVA PRO MNE! ;) :D :D

Už rozumíš tomu „ruku v ruce“ ? ;) :)

BTW – jako VELICE ZAJÍMAVÉ bych hodnotil volby příkladů ostatních, např. u Keplera svědčí ve prospěch mého tvrzení, že je to erotochlívák. On si prostě ty ženský musí NAMONTOVAT DO VŠEHO! (O čem svědčí zjentkův příklad raději nechci domýšlet!) ;) :D :D

Kelt

Mohu po něčem nebo po někom toužit. Ale když je nějaká odezva, je ve hře více lidí, pak je to výzva. Typické je to v pohádkách. Princ touží získat princeznu a musí splnit nějaké úkoly, obstát mezi ostatními – pak je to výzva.

hapiky

aliendrone: Chceš do držky považuji za dotaz. Já můžu také odpovědět: To je od vás velice milé, ale ne, děkuji.
Když ovšem řekneš pojď na férofku, to je už výzva, samozřejmě pro oba.

hapiky

Mimochodem: To ale pořád není odpověď na mou otázku jak velký je rozdíl, nikoliv v čem.
Hujer by řekl: Hodně těžká otázka, i já jsem měl s ní co dělat!

annas

Bylo vhodné vložit odkaz, z něhož se dá vyjít, záleží i na úhlu pohledu.

Otázka je totiž nepřesně formulovaná.. Čím měřit touhu, čím měřit výzvu?

Dá se vyčíst, že setouha se může stát kladnou výzvou, ale i špatnou.

Navíc je výzva je slovo mnohovýznamové, takže ve vztahu k touze je jedna možnost.

  1. Když dostanete předvolání, toužíte po něm?
  2. Když dostanete výzvu k zaplacení, toužíte po ní?
  3. Když máte touhu naučit se jazyk, tak je to pro vás výzva, tedy motivace.

Navíc je to individuální, ne všechno to, o o čem toužím, se uskuteční.

annas

Bylo vhodné vložit odkaz, z něhož se dá vyjít, záleží i na úhlu pohledu.

Otázka je totiž nepřesně formulovaná.. Čím měřit touhu, čím měřit výzvu?

Dá se vyčíst, že setouha se může stát kladnou výzvou, ale i špatnou.

Navíc je výzva je slovo mnohovýznamové, takže ve vztahu k touze je jedna možnost.

  1. Když dostanete předvolání, toužíte po něm?
  2. Když dostanete výzvu k zaplacení, toužíte po ní?
  3. Když máte touhu naučit se jazyk, tak je to pro vás výzva, tedy motivace.

Navíc je to individuální, ne všechno to, o o čem toužím, se uskuteční.

Dochy

To tu pak máme takovou filozofickou otázku… jak měřit rozdíly mezi dvěma různýma kategoriema…

Jak velký je rozdíl mezi ořešákem a jablkem?
Nediv se, že dokud to nezdůrazníš lidé vnitřně automaticky dotaz přeformulují na něco co jim dává smysl 😉

hapiky

Kepler: To je ale nemožné!-čelit tisíce výzvám, protože výzva by měla být uskutečnitelná!

ivzez

Naopak, touha může být uskutečnitelná.
(Stačilo se trochu zamyslet, co vlastně slovo výzva znamená.)

Dochy

Proč? Kepler nemluvil nic o tisících žen, jen o té jedné konkrétní. Pokud přijmeš další výzvy a tuhle necháš „otevřenou“ je to Tvůj boj 😉 Ale pak se nediv… Dokážeš si představit to peklo až se k Tobě bude hlásit tisíc tchyní??? 😉

hapiky

Dochy: No jo, tak to raději zůstanu jen u té touhy.