Pytelh

Jak velké zpoždĕní musí mít vlak, abych mohl požadovat vrácení jízdného?

Vážení cestující, omlouváme se za zpoždění vlaku. Vlak bude na svém odjezdu asi 50 minut opožděn. Vlak je opoždĕn z důvodu čekání na přípojný vlak. Cestujícím se za případné potíže omlouváme. Když jsem toto uslyšel, tak jsem šel vrátit jízdenku. Paní mi řekla, že lístek můžu vrátit jen do 15 min. od zakoupení. Mĕla pravdu, nebo byla jen líná?

Nejlepší odpověď
quentos

Číslo 15 tam je, ale je to do 15 minut před odjezdem. https://www.cd­.cz/info/aktu­ality/-28965/ I pak by měli vrátit alespoň část (sníženou o storno poplatek).
Pokud bude zpoždění větší než 60 minut, tak se vrací
 – 25 % z ceny jízdenky, pokud celková cena jízdného pro jednosměrnou cestu pro jednoho cestujícího činí nejméně 400 Kč při zpoždění 60 až 119 minut
 – 50 % z ceny jízdenky, pokud celková cena jízdného pro jednosměrnou cestu pro jednoho cestujícího činí nejméně 200 Kč při zpoždění 120 a více minut. https://www.cd­.cz/typy-jizdenek/odskodneni-reklamace-a-vymeny/-26400/

„Pokud se vlak zpozdí o víc než šedesát minut, můžete se rozhodnout, jestli cestu zrušíte a necháte si vrátit peníze, nebo v ní budete pokračovat (případně i náhradním spojem) a necháte si od dopravce vyplatit kompenzaci.“

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/spotre­bitel/313471-zpozdeni-vlaku-na-jake-odskodne-mate-narok-srovnani-dopravcu

Další odpovědi
Dochy

quentos: Moc rychle čteš. 15 minut před odjezdem platí pro jízdenku z e-shopu (a jde o 15 minut před začátkem platnosti jízdenky – vyplývá z dalších informací na Tebou uvedeném odkazu)
Pro klasickou jízdenku opravu platí 15 minut po zakoupení, nebo pro jízdenku v předprodeji do půlnoci před prvním dnem platnosti… (bez poplatku)
V den platnosti za storno poplatek 100,–

Dále lze vrátit jízdenku při zpoždení 30 a více minut, nebo pokud je jisté že zpoždění příjezdu do cíle bude více než 60 minut…

Vše info z quentosova odkazu…
To je ale pro případ zrušení cesty předem. Kompenzace za zpoždění po absolvování cesty jsou vážně naprd..

Edison

Mno.. odpovědi tu jsou.. Ale je to u všech dopravců stejné?