orestez

Jak vařila křenovou omáčku Olga Scheinpflugová?

Šunková sedávala u kamen a kybicovala paní domácí jak má co vařit! Kdo ví, jestli si nechodila na melouchy na KSČ.

Nejlepší odpověď
annas

Muzeum gastronomie Praha připravilo sérii výstav „Co jedli slavní Pražané".

Když muzeum navštívíte, dovíte se, co vařila Olga Scheinpflugová svému nanželovi Karlu Čapkovi.. Možná i tu křenovou omáčku.

www.muzeumgas­tronomie.cz/si­tes – chybný odkaz
http://www.cesky-dialog.net/cla­nek/6360-co-jedli-slavni-prazane/

Nebo první odkaz zde
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&ei=-31pXImAH4LDwQKc75­GwDQ&q=jak+je­dli+slavn%C3%AD+Pra%­C5%BEan%C3%A9+&oq­=jak+jedli+slav­n%C3%AD+Pra%C5%BE­an%C3%A9+&gs_l=psy-ab.12...5895.11229­..14147...1.0­..0.155.2993.3j22­......0....1.­.gws-wiz.....6..0i71j35i39j­0j0i131j0i22i30j33i160j3­3i22i29i30.Ub­p2Xdj8SbM

Vkládám správný odkaz znova

"Co jedli slavní Pražané

Zde najdete uvedenou informaci

" … co vařila Olga Scheinpflugová Karlu Čapkovi a mnoho mnoho dalších.."

--
Karel Čapek se oženil v roce 1935. Hospodyni Helenu Šunkovou měl ještě před sňatkem.

"Nejdéle ze služebnictva Karlu Čapkovi sloužila paní Šunková (asi jedenáct let). Hospodyni poslala bratrům sestra Helena z Moravy, za což jí byli bratři vděční, jak vzpomíná sestra Helena Čapková:…

Čapkova manželka Olga se pochvalně zmiňuje o Šunkové ve svých memoárech: „Léta mu hospodařila slečna Šunková, drobná a jemná bytost ovládající po něm latinská jména kytiček a keřů v zahrádce . atd."

https://theses­.cz/id/bnqfc6/STAG86299­.txt
Masarykova univerzita v Brně
Filozofická fakulta – Ústav české literatury
Český jazyk a literatura
Bakalářská diplomová práce
Memoárová literatura žen a korespondence jako pramen poznání života a díla Karla Čapka
Anna Prchalová
Brno 2013

Další odpovědi
Drap

Netuším. Mě nikdy nevařila.

marci1

Obávám se, že ji nevařila, jelikož jsem někde četla, že Karel Čapek měl hospodyni Helenu Šunkovou, která se starala o vaření. 🙂
Slepice s křenovou omáčkou, která se vařila u Čapka: 🙂
http://ruzenka­.blog.cz/1001/jak-se-varilo-u-capku

zjentek

To nevím, ale chtělo by to víc podobných otázek, aby se tento server „rozběhal“. Jako určitě… jsem si jistej.