Savier

Jak v sobě objevit skrytý talent?

Nejlepší odpověď
Rokio

Neustále zkoušet nové věci a pak možná zjistíš, co ti půjde dobře.

Další odpovědi
Disraeli

Zkoušej nově věci; aktivity, záliby – dle druhů/typů dovedností a schopností a chvíli se jim věnuj. Zkoumej nové aktivity, či spíše sebe při těch nových aktivitách.
Obecně se uč a rozšíř si obzory – zjsiti jaké oblasti existují a co zahrnují. Jaká činnost, co představuje, co si žádá (za schopnosti, znalosti, dovednost, intelekt, vlastnosti – a co to pro tebe znamená, zda ti to vyhovuje).
Zhodnoť, jestli už v něčem dobrý jsi, zamysli se nad tím, čemu ses kdy věnoval (čemukoli) a jesli si v tom byl něajk/něčím úspěšný.
Ponoř se do sebe a poslouchej (naslouchej) intuici, vnitřnímu hlasu. Tzn. taky poznej sebe sama. Člověk většinou ví, čeho je schopný, co by mohl a co by ho mohlo bavit. A o tom to taky je. Je třeba vzbudit nadšení, zájem a pak se tomu věnovat. Cokoli jde docela snadno, má-li k tomu člověk pozitivní vztah a má pro to nadšení. Případně se jen musí najít cesta. Třeba i pro matematiku, logiku atd., nemít na to buňky je nesmysl. Je to většinou jen o špatném přístupu.

1-Talent nikdy není všechno (myslím přirozený, zděděný). 2-Talent se dá vybudovat, rozvíjet (tzn. od schopnosti k talentu). Chce to jen oddanost a pracovat na tom.
Kdo své (přirozené) nadání necvičí, tak ho brzy ten bez nadání překoná. V hudbě, jazycích, matematice, sportu, umění (jako třeba kreslení, malování), vědecký výzkum a desítkách dalších věcí. Je třeba se tomu věnovat, cvičit/trénovat.
Zásadní pravda je v tomto: „Všichni, ať už je jejich přirozené nadání pohotové, nebo pomalé, se musí vzdělávat a cvičit v tom, v čem chtějí vynikat.“
Dělat můžeš, co chceš; možností je spousta. Všechno ostatní jsou většinnou výmluvy.

Filip84

Především musíš něco dělat, přemýšlením objevíš leda tak schizofrenii.

Pokud něco děláš, musíš se starat, abys to dělal co nejlépe. Jestli nemáš potřebnou sebereflexi a přísnost sám na sebe, najdi si někoho, kdo Ti to zkontroluje a natvrdo řekne, jak na tom jsi.

Na rovinu, u spousty lidí je to i otázka času, místa a příležitosti. Není na to nějaký universální, instantní, návod! 😀

P. S.: Z „barona“ si příklad neber, ten jenom kecá, ale nic neumí a nic nedělá! 🤪😈

Kelt

Hlavně činností, když budeš sedět a spadne ti na hlavu jablko, tak i když odvodíš gravitačni zákon, stejně ti to neuznají, protože už udělal Izaac Newton.

Filip84

Ty se raději pochlub, frajere, co s tím chlastem! 🙄 Protože jestli vypiješ 15 panáků a 5 piv za den, nebo ještě víc, tak můžeš „pěstovat“ leda tak tenisový loket, jako! 🙄🙈

Savier

Takové množství v žádném případě. Jen pár pivíček denně. Už se to snažím mírnit.

Filip84

Nekecej, vole! Sám jsi to tu psal, u čehosi, že před tím pívem dáš 15 panáků! 👿 Nebo dojedu do Ptákolandu a hodím Ti do okna granát! 😜😂

Savier

Jsou dny, kdy se to vymkne z ruky, to ano. Jenže takových dnů je jen pár za měsíc.