štamgast

Jak umýváte nádobí?

Zajímá mě ale spíš rozdělení jestli v dřezu s napuštěnou vodou nebo v dřezu s tekoucí vodou. Já v dřezu s tekoucí vodou, umývat kopu nádobí ve stojaté vodě s postupně se kupící špínou mně připadne nehygienické i když to ušetří vodu.
Doplňuji:
Docela mě zaráží že někteří myjete nádboí bez saponátu. Já taky umývám nádobí hned a saponát používám. Bez něj je to pro mě nehygienické.

Nejlepší odpověď
anonym

V dřezu s tekoucí vodou

Ze stejného důvodu, který zmiňuješ.
Doplňuji:
Ad Doplnění: Saponát používám minimálně – jen rozpouští tuky (takže jen na mastné nádobí), s „hygienou“ jako takovou nemá co do činění…
😉

Další odpovědi
www

V dřezu s tekoucí vodou

Nádobí se mně nekupí, talíř opláchnu hned po jídle. Pokud umývám třeba kastrol, dám do něj trochu jaru a teplé vody z konvice, umyju a tekoucí vodou opláchnu.
Spotřeba vody minimální.
Doplňuji:
Hygiena je pověra ! 😁
Jar používám proti mastnotě, na misku třeba po okurkovém salátu je zcela zbytečný.

Dochy

V dřezu s tekoucí vodou

Stačí mi poměrně slabý pramínek poměrně dost teplé vody. Obejdu se i bez jaru (až na vyjímky) a s kvalitou výrazně nad ostatními členy rodiny (vůbec nejsem samolibej a ješitnej 😉 ). Vzhledem k tomu, že odtékající voda je skoro studená, přestože má mnohem méně příležitostí k ochlazení, než kdybych měl plný dřez, předpokládám, že i ty kecy o nehospodárnosti popdobného počínání budou spíše jen pindy.
Doplňuji:
Jak psali jiní: Saponát není desinfekce. Pouze pomáhá rozpustit mastnotu, což horká voda a hadr zvládnou také. Pokud po umytí talíř není mastný ani na něm nejsou zjistitelné jiné stopy použití, je čistý. Jiní myjí se saponátem a přesto je nádobí mastné, ev. uklizený talíř na ruku působí jako struhadlo – tady jsou podle mně hygienické problémy.

ivzez

V dřezu s tekoucí vodou

Doplňuji:
Nádobí myji hned,
takže ani nemusím použít jar nebo jiný saponát.

talka

V dřezu s napuštěnou vodou

Doplňuji:
Nevím, zda ještě existují dvoudřezy: jeden na mytí, druhý na oplachování!

MK44

V dřezu s napuštěnou vodou

A hlavně nerad. Vždycky si vzpomenu na film Zítra vstanu a opařím se čajem …
Hodně špinavé, připálené nechávám odmočit. Jen když je toho málo a není to mastné, ušetřím saponát, ale zase nikoli vodu.
Jo, mimochodem, už vám někdo do nádobí vylil třeba lógr z kafe? Co jste s ním udělali? Myslím, s pachatelem!

iceT

V dřezu s tekoucí vodou

Dřív,když jsem byla hodně malá a dřez jsme doma neměli,měli jsme speciální stůl s dvěma lavory,do jednoho se dala teplá voda s jarem,do druhého teplá čistá na oplachování.

huxa

V myččce

Doplňuji:
Jinak bych umýval rozhodně v tekoucí, už jen, že potom bych stejně musel oplachovat ze stojaté vody.
Myčka ovšem ušetří minimálně čas.

Lukyn0

V dřezu s tekoucí vodou

Doplňuji:
Téže z toho důvodu co ty. Myčku máme taky, ale nezapojenou. :D

Agneta

V myččce

V Indii se taky meje nádobí : když si tam koupíš ve stánku nějaké jídlo, tak je na talířku, který byl právě „umyt“ v kýblu pod stolem, a ten kýbl je tam celý den :DDD
+++
Dobrou chuť !

Nevíteto?

V myččce

Michalka.K

V dřezu s tekoucí vodou

Kankys

V dřezu s napuštěnou vodou

jáára

V myččce

brillant

V dřezu s tekoucí vodou

jjj123456789

V dřezu s tekoucí vodou

Lamalam

V myččce

da ny

V dřezu s tekoucí vodou

Chovám se často zcela neekonomicky :(
Myčku nemám…
Doplňuji:
Vím o paní (pár let po 70), která nikdy nekoupila saponát na mytí nádobí,
používá pouze ocet na mastné nádobí…
Já saponát, bohužel těžkého kalibru, tedy J*r , vyměním za jiný, až dojde zásoba 😉

klumprt

V myččce

jakub olsak

V dřezu s napuštěnou vodou

Anduška

V dřezu s tekoucí vodou

Doplňuji:
Pouze mastné hrnce ve stojaté s Jarem :)

Poklička

V dřezu s napuštěnou vodou

Emefej

V myččce

domik8

Naštěstí už máme doma několik let myčku, bez které si to opravdu nedovedu představit. Myji v ní prakticky všechny druhy nádobí, co doma mám. Jen když jsou třeba <a href=„https:/­/www.smaltova­ne-nadobi-sfinx.cz/tali­re/69/“>talíře</a> hodně špinavé, tak je nejprve opláchnu a až potom je naskládám do myčky. Ale tak to myslím dělá úplně každý.

Dominno

dřív jsem umýval nádobí pouze ručně ale od pořízení nové sady nožů Dellinger, což je tak půl rok zpět to již dávám vše do myčky, je to pro mě záruka větší čistoty a menší námahy