Kbelicoff

jak umyt okno bez šmuh?

Nejlepší odpověď
iceT

Teplá voda+jedlá soda nebo soda na praní+hadřík zbaví okna i okenní rámy špíny,doleštit okenou nebo ironem nebo jakýmkoli prostředkem na okna a kuchyňskou utěrkou.Rychlé,e­fektivní,ale nesmí svítit slunce,jak zmínila jedna z odpovědí nade mnou,jinak budou šmouhy pořád.

Další odpovědi
suaeda

Samozřejmě na odstranění nějaké šmouhy používám okenu či něco obdobného. Ale již řadu let požívám to co mě naučily ženy z okolí. První vodou s kapkou jaru umyji celé okno včetně rámu. Druhou vodou s trochou octa umyji jen na sklo. Při zasychání přeleštím dnes již nedostatkovým lněným hadříkem. Je to vyhovující mycí roztok jak na muší bordel, tak na pyl ze smrků na jaře. A jak píšou ostatní mýt okna ve stínu, nejlepší počasí je za slabšího větru (rychleji to uschne) a pod mrakem.

Pájo

Omýt horkou vodou se saponátem (Jar), dobrý je i přídavek Mr. Propra a to celá okna i s rámy. Můžete jednou vodou omýt to nejhorší, druhou čistou vodou ještě přemýt. Skla pak smýt a doleštit Ironem nebo Okenou a doleštit do sucha papírem (kuchyňské utěrky).

anonym

Nejjednodušší je použít na mytí okna hadérku z mikrovlákna (dají se koupit leckde za ´pár´ peněz) a jen saponátem.

marci1

Utěrkou z mikrovlákna. Okna hlavně nemýt, když svítí slunce, potom tam zůstanou šmouhy.

johana 56

Dlouhá léta používím do vody na mytí oken,skleněných výplní a zrcadel samoleštící přípravek Vido eko (500 ml cca 25.- Kč),jsem spokojená.Na případné doleštění klasické dětské pleny.

pusinka50

Já je omyji vodou s jarem, pak je stáhnu do sucha stěrkou a suchým hadříkem zakápnutým ironem je přeleštím

KarolínaNovo

S mytím oken mám taky problém. Máme velká okna, takže tam je každá šmouha vidět. Zkoušela jsem různé způsoby a pořád tam nějaká šmouha byla. Nedávno jsem si našla zajímavý článek https://www.pra­mos.cz/zakaznic­ky-servis/prakticky-radce/jak-nejlepe-umyt-okna/ a až budu příště mýt okna, tak to vyzkouším.

abk67

jen okna, nebo i rámy? a jak velká? skutečně velká okna se stahují kvalitní stěrkou, která šmouhy při správném postupu nenechá.