Saurus

Proč mi myčka nemyje?

Dobrý den, mám takový problém. Mám myčku značky Siemens, koupila jsem ji před necelými 2 roky a při posledních 3 mytích se stalo, že nádobí v dolním koši vůbec nebylo umyté. V horním koši a v koši na příbory bylo vše naprosto v pořádku, nádobí krásně umyté, ale z dolního koše jsem nádobí vytahovala přesně tak, jak jsem ho tam naskládala – a přitom se nejednalo o žádné připálené a odolné nečistoty, když jsem nádobí po myčce „domývala“, šlo to krásně smýt pod tekoucí vodou… A to zapínám ještě přítlak na dolní koš…
Jednou se stalo, že mi zůstal prášek v přihrádce, ta se vůbec neotevřela. To se stalo ale jen jednou, takže to neřeším, ale mohlo by to s tím předchozím problémem nějak souviset – nevím… Žádná kontrolka že by něco chybělo nebo nefungovalo nesvítí… Neví někdo, v čem by mohl být problém, popř. jestli to jde opravit doma nebo se na někoho obrátit? Děkuji.
Doplňuji:
K mytí používám prášek a nikdy se mi nestalo že by se nerozpustil. Jen jednou se stalo že se přihrádka s práškem vůbec neotevřela, takže problém s rozpustností prášku to není, v tom problém nevidím…

Nejlepší odpověď
baghira

Zkontroluj, jestli se spodní rameno volně otáčí, jestli není něčím zašprajcované a jestli v něm nejsou ucpané trysky. Pokud to vypadá OK, tak pohledej fakturu nebo účtenku – do dvou let ještě bude v záruce.

Další odpovědi
casey

napada mi jedine, ze se netoci, nebo nestrikaji trysky, ktere miri na spodni prihradku. To bude spise na servis

Hlada

To nebude nic vážného. Nejspíš se netočí spodní rameno, jak píší kolegové. Nevýhodou je, že není do myčky vidět. Je potřeba něčím zablokovat spínač ve dveřích a podívat se, co se děje. Jde to, stačí po stranách dát hadry. Mnoho vody nevyteče. Možná, že budou jen ucpané koncové trysky, které ramenem otáčejí. Zkontrolujte také filtr na dně, jestli není ucpaný.

anonym

Zkuste myčku projet jen s čistícím přípravkem ,problém tablet,které se nerozpouští je častý,používám na mytí proto gel.

Deli

Souhlasím s tím, co píší ostatní a předpokládám, že jsi již zkontrolovala, že se ramena otáčí a trysky ani filtry nejsou zanesené. Pokud stále myčka nemyje, je třeba zkontrolovat veškerá těsnění v jejím vodním systému. Chce to buď šikovného manžela, nebo už servisního technika.
Naše myčka také přestala mýt – nakonec byla závada v rozpadlém těsnění na její zadní straně (zevnitř) – vodní okruh v myčce byl tak narušen a voda při mytí nemohla tryskat, ale jen vytékala a nádobí se prostě neumylo.

P.S.: Stalo se nám to u asi dvouleté myčky Ariston, takže to může být klidně i u vaší…