HarpPlayer

Jak uložit trasu v maps.google.com?

Podobně, jako časový soubor má koncovku *.ICS – a jde bez problémú přeposlat kolegovi – a načíst do calendar.google.com
tak jsem si myslel, že existuje soubor, který popisuje určitou TRASU v maps.google.com

Ale NIC TAKOVÉHO tam neumím najít…
Přikládám úsměvný příklad – „Výlet po barech na Praze 7“ – myslel jsem si, že tento „výlet“ jednoduše uložím do souboru, který bude mít pár bajtů, a pošlu kamarádům – a ONO NIC!?

Jediné, co lze, je JEDNORÁZOVĚ poslat trasu do (navíc jen SVÉHO) mobilu – nebo udělat PrtScreen … ale co když budu potřebovat za měsíc stejnou trasu – upravit?

Proč to nelze ULOŽIT NORMÁLNĚ JAKO MALÝ SOUBOR?

Díky moc za každou radu…

Odpovědi
MegaBite

Takový univerzální soubor pro mapy je soubor s koncovkou .gpx. Bohužel Google Maps nemá nástroj na jeho export. Můžeš ale použít stránku https://mapstog­px.com/, kde vložíš odkaz na trasu a vytvoří se ti GPX soubor. Odkaz na mapu seženeš v záložce „Sdílet nebo vložit mapu“. Tento soubor pak můžeš znovu naimportovat do Google Maps přes „Moje mapy“ (na stránkách map půjdeš do uložených a tam pak na záložku mapy a „otevřít moje mapy“). Zobrazení naimportované trasy jde stejným způsobem i na mobilu, pokud to máš synchronizované.