M E

Jak udělat světelnou signalizaci na příchozi hovor? Více v popisu.

Jak udělat světelnou signalizaci na příchozi hovor,je to samostatné zeřizení-napajení ,dioda,antena + ještě něco -nevím

Nejlepší odpověď
Dochy

V zásadě jde o anténku s nějakým rez. obvodem a příp. zesilovačem. S trochou snahy tohle může spustit jakýkoli další obvod. Ťamani prodávaj nějaká pouzdra co se rozblikají při vyzvánění, tak v zásadě bylo bylo něco podobného. Nepozná to, zda jde o vyzvánění nebo hovor, reaguje to jen na zvýšený provoz na patřičných rádiových vlnách.

Další odpovědi
jáára

Takový věci se prodávali kdysi, ale ČTÚ je zakázalo z důvodu rušení pásma nebo tak něco. Takový přívěšek co blikal dřív, než zazvonil telefon. To bylo v dřevních dobách telefonů.

Edison

Nepíšeš o jaký telefon se jedná.

Brblal

Já bych se zkusil obrátit na firmu Jablotron z Jablonce n. N., oni vyrábějí a prodávají stolní mobil, který vypadá jako pevný telefon, ale je to mobil na SIM kartu: Dále alarmy a podobně.

M E

jde tu jen o signal gsm ,třeba máš blízko beden tel. a repráky začnou prskat,a někde jsem viděl že k telefonu dáš XXX zařizení se světelnou diodou a ona při příchozím hovoru bliká

Edison

Tak to napiš do doplnění otázky. Ono na šňůrovej telefon by bylo něco docela jinýho.

Na GSM kup něco u větví… jsou toho určitě mraky. A vyjde to laciněji, než nějaký součástky kupovaný u nás.

M E

jo větve mě nanapadly 🙂 diky za info