Avatar uživatele
anonym

Jak udělat dobrou žemlovku s JABLKY a TVAROHEM?

Jak udělat dobrou žemlovku s JABLKY a TVAROHEM? Prosím recept!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 4493 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Recept na žemlovku s tvarohem a jablky:

250 g měkkého tvarohu, 140 g pískového cukru, 3 vejce, 1 až 2 lžíce rozinek, 400 g jablek, 1 lžička mleté skořice, 8 žemlí, 500 ml mléka, 100 g tuku Hera (másla), moučkový cukr, vanilkový cukr.

Tvaroh rozmíchejte s poloviční dávkou cukru a jedním vejcem, přidejte propláchnuté rozinky a vše promíchejte. Jablka oloupejte, zbavte jádřinců, nakrájejte na tenké plátky a posypte zbytkem cukru a skořicí. Žemle pokládejte na plátky silné asi 0.5 cm, mléko a vejce rozšlehejte, plátky v něm namáčejte a nechte nasáknout. Na dno pekáče, vymazaného částí tuku, rozprostřete plátky žemlí, pokryjte je tvarohem, nakrájenými jablky a opět plátky žemlí. Připravenou žemlovku polijte nálevem (pokud zbude), rozehřátým tukem a pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů asi 35 minut. Horkou žemlovku posypte moučkovým a vanilkovým cukrem.

Mám-li sladká jablka, dávám jen trochu cukru do tvarohu, do jablek ne. Někdy rozpustím v kastrole na jemném ohni krystalový cukr (zkaramelizuje), přidám trochu vody, vložím jablka, podusím a pak dávám na housky. Žemlovka je voňavější.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
atriplex

http://ekucharka.net/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

ŽEMLOVKA S TVAROHEM A JABLKY
250g měkkého tvarohu, 140g pískového cukru, 3 vejce, 1 až 2 lžíce rozinek, 400g jablek, 1 lžička mleté skořice, 8 žemlí, 500 ml mléka, 100g tuku Hera, moučkový cukr, vanilkový cukr.

Tvaroh rozmíchejte s poloviční dávkou cukru a jedním vejcem, připdejte propláchnuté rozinky a vše promíchejte. Jablka oloupejte, zbavte jádřinců, nakrájejte na tenké plátky a posypte zbytkem cukru a skořicí. Žemle pokládejte na plátky silné asi 0.5 cm, mléko a vejce rozšlehejte, plátky v něm namáčejte a nechte nasáknout. Na dno pekáče, vymazaného částí tuku, rozprostřete plátky žemlí, pokryjte je tvarohem, nakrájenými jablky a opět plátky žemlí. Připravenou žemlovku polijte rozehřátým tukem a pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů asi 35 minut. Horkou žemlovku posypte moučkovým a vanilkovým cukrem.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek