Calimë

Jak toto přeložit?

Takový ten anglický pozdrav „Afternoon!“ ve smyslu loučení. Něco jako „Brýtro“, ale v času odpoledne.

Nejlepší odpověď
Alesh

Brý odpoledne

Další odpovědi
quentos

já bych to přeložil třeba i „brýden“ – oni totiž univerzální pozdrav „dobrý den“ nemaj a rozlišujou ho podle denní doby, přičemž „afternoon“ je jedna ze zkrácených hovorových verzí, takže by to celkem odpovídalo

AndyT

Angličani zřejmě rozlišují, kdy koho pozdravit, ale každopádně já bych asi pozadravil good morning

bolak

To máš tak, u nás se dřív říkalo „dobrý den, přeji“ (stačí si pustit nějakej starší film pro pamětníky) ale člověk je stvoření líný, tak sme si to zkrátili na „dobrý den“. No a američani zašli ještě dál a říkají (v překladu) místo „dobré ráno“ jenom „ráno“ a místo „dobré odpoledne“ jenom „odpoledne“.