Kelt

Jak to, že klávesnice mi nepíše správně znaky?

Dělám si v Excelu francouzsko český slovník a zapisuji si tam slovíčka. I když jsem našel různé kombinace kláves, jak psát přízvuky, tak některé fungují, jiné zobrazují něco zcela jiného. Použil jsem toto
https://www.socho­rek.cz/cz/pr/bl­og/1231375318-rozumna-francouzska-klavesnice-na-pocitaci.htm
Napíše mi to ç, ale e s accent grave – čárka směřuje shora dolů, nebo accent circonfexe – stříška, mi to nepíše. A vyhledávat tabulku zvláštních znaků nebo si nechat přepsat do slovo mi připadá zdlouhavé. Má někdo zaručeně správné znaky na francouzské písmo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Easy – jsi prostě NAKAŽENÝ. Ale žádná brnkačka jako Covid, nýbrž brutus nákaza! Pravděpodobný pachatel Kepler (v úbahu přichází i zjentek)! Co tedy dělat?

  1. vypustit z hlavy ženský (jo, vím že je to těžké, ale jestli CHCEŠ MYSLET… ;) :D)
  2. v důsledku toho následně POŘÁDNĚ číst > cituji z tvého odkazu:

„Zkuste si na operační systém nainstalovat švýcarskou klávesnici pro francouzštinu: Francouzština (Švýcarsko).“

Tak jednoduchoučké řešení, že? ;) :D :D

Pepa25 nemá pravdu s anglickou klávesnicí, možná že většina FR znaků se zobrazí správně (podobně jako při použití CS klávesnice), ale můžou tam být vyjímky. PROTO se tam píše „nainstalovat švýcarskou klávesnici pro francouzštinu“ a POCHOPITLENĚ na ni PŘEPNOUT (a pohlídat si, aby ZŮSTALA přepnutá).

Jinak kombinace „Alt+číslo znaku“ při správné klávesnici je velmi spolehlivou procedurou, obzvláště pokud používáš nejen widle, ale třeba i tučňáka, často je v tom VELKÝ bordel. ;) :)

Další odpovědi
Pepa25

Máte hned několik možností:

  1. ASCII kódy – pro uvedené znaky platí to, co je uvedeno v odkaze, např. è je <alt>+0232, ale musíte mít přepnutou anglickou klávesnici
  2. vkládání symbolů: Excel (Word …) , mají v nabídce Symboly možnost vložit jakýkoliv znak (mimochodem dole v tabulce máte kód příslušného znaku – to je to číslo výše)
  3. můžete si přiřadit vlastní klávesové zkratky nebo vložit jen jednou a pak vždy kopírovat atd. …

Edison

To máš nějaký lozbitý. Některý klábosnice mohou být vázány na jazyk – oblast.

Usoman

Když neumíš triviální věci na kompu, tak na něj radši ani nelez. ;) Existuje strýček Google a Youtube, co takhle nebýt lín a najít si nějaký info? ;)

Kelt

Díky aspoň za jednu odpověď. Ani doma, ani v práci jsem nenapsal znakem otevřené e a e circonflexe, i když jsem to zkoušel dle návodu. Ce n´est pas possible.