Avatar uživatele
Kelt

Jak to, že klávesnice mi nepíše správně znaky?

Dělám si v Excelu francouzsko český slovník a zapisuji si tam slovíčka. I když jsem našel různé kombinace kláves, jak psát přízvuky, tak některé fungují, jiné zobrazují něco zcela jiného. Použil jsem toto
https://www.socho­rek.cz/cz/pr/bl­og/1231375318-rozumna-francouzska-klavesnice-na-pocitaci.htm
Napíše mi to ç, ale e s accent grave – čárka směřuje shora dolů, nebo accent circonfexe – stříška, mi to nepíše. A vyhledávat tabulku zvláštních znaků nebo si nechat přepsat do slovo mi připadá zdlouhavé. Má někdo zaručeně správné znaky na francouzské písmo? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1434 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Easy – jsi prostě NAKAŽENÝ. Ale žádná brnkačka jako Covid, nýbrž brutus nákaza! Pravděpodobný pachatel Kepler (v úbahu přichází i zjentek)! Co tedy dělat?

  1. vypustit z hlavy ženský (jo, vím že je to těžké, ale jestli CHCEŠ MYSLET… ;) :D)
  2. v důsledku toho následně POŘÁDNĚ číst > cituji z tvého odkazu:

„Zkuste si na operační systém nainstalovat švýcarskou klávesnici pro francouzštinu: Francouzština (Švýcarsko).“

Tak jednoduchoučké řešení, že? ;) :D :D

Pepa25 nemá pravdu s anglickou klávesnicí, možná že většina FR znaků se zobrazí správně (podobně jako při použití CS klávesnice), ale můžou tam být vyjímky. PROTO se tam píše „nainstalovat švýcarskou klávesnici pro francouzštinu“ a POCHOPITLENĚ na ni PŘEPNOUT (a pohlídat si, aby ZŮSTALA přepnutá).

Jinak kombinace „Alt+číslo znaku“ při správné klávesnici je velmi spolehlivou procedurou, obzvláště pokud používáš nejen widle, ale třeba i tučňáka, často je v tom VELKÝ bordel. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Máte hned několik možností:

  1. ASCII kódy – pro uvedené znaky platí to, co je uvedeno v odkaze, např. è je <alt>+0232, ale musíte mít přepnutou anglickou klávesnici
  2. vkládání symbolů: Excel (Word …) , mají v nabídce Symboly možnost vložit jakýkoliv znak (mimochodem dole v tabulce máte kód příslušného znaku – to je to číslo výše)
  3. můžete si přiřadit vlastní klávesové zkratky nebo vložit jen jednou a pak vždy kopírovat atd. …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

To máš nějaký lozbitý. Některý klábosnice mohou být vázány na jazyk – oblast.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Usoman

Když neumíš triviální věci na kompu, tak na něj radši ani nelez. ;) Existuje strýček Google a Youtube, co takhle nebýt lín a najít si nějaký info? ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kelt

Díky aspoň za jednu odpověď. Ani doma, ani v práci jsem nenapsal znakem otevřené e a e circonflexe, i když jsem to zkoušel dle návodu. Ce n´est pas possible.

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek