Prostě já...

Jak to vysvětlit rodině?

Máme doma fenku malého vzrůstu. A někdy se stane, že někdo nechá jídlo na stole, když jdeme pryč. No a ona to sní. Před chvílí jsme se vrátili z venku a prý byli na stole dva chleby. Jsem z toho zničená, mám o ni strach. Jak jim vysvětlit, ať si na to dávají pozor? Už jsem jim to několikrát říkala.

Odpovědi
nyjono

Když na to rodina prdínkuje, težko jim něco vysvětlovat.

Drap

To je u psů úplně normální. Jinak se musíte chovat vy, lidé, pokud se vám to nelíbí.

Čecho_slovák

I já mám fenku, která loudí při jídle a samozřejmě se stane, že v mojí nepřítomnosti sežere to, co zůstane na talíři. Pokud se tak stane, vypustím pravidelné krmení, prostě nedostane ten den nažrat. A neboj, pokud tam nebyly kosti z ryb, nic se ji nestane, maximálně se pozvrací!

da ny

Možná spíš rodinu přesvědčit, aby nenechávala jídlo/zbytky na stole. Je to v zájmu zdraví rodinného mazlíčka. :)
Také si dávám pozor, když si beru na víkend „chlupatého, čtyřnohého vnoučka“. ;-DDD
Z talíře na konferenčním stolku ukořistil (ze sedačky) i suchý chléb. Na židli a jídelní stůl, to nezkoušel a já ho neprovokuji.