paul1

Jak to vypadá u Vás? Také pořád jen chčije a chčije?

U nás jo. Říká se studený máj, v stodole ráj. To asi platí, že je, resp. bude plná sena. Jak ale v tomto počasí ho nasuším, to netuším. A už je pomalu čas kosení. Z těch řečí o suchu, potřebě něco s tím dělat (přehrady, tůňky, nové rybníky) se asi příroda probudila a rozhodla se to řešit sama. Jeden z mála plusů je, že nemusím polévat zahradu, ale zase tam máme samé bláto, terén vhodný spíše k pěstování rýže.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hele bejku, nechci ti brát iluze ohledně úrody a tak, ale neznáš naše zemědělství, resp. CO z toho plyne? ;) :)

  1. moc vody > BUDE NEÚRODA a tudíž se MUSÍ ZDRAŽIT!
  2. málo vody > BUDE NEÚRODA a tudíž se MUSÍ ZDRAŽIT!
  3. moc sucho > BUDE NEÚRODA a tudíž se MUSÍ ZDRAŽIT!
  4. moc mokro > BUDE NEÚRODA a tudíž se MUSÍ ZDRAŽIT!

Takže já bych optimismem neplýtval, přinejmenším pokud převážně nakupuješ v obchodech a nejsi plantážník/la­tifundista se záhumenkem a sadem navrch. ;) :D

Jinak to je v Práglu úplně stejné. Semo tamo na chviličku trochu sprchne, semo tamo na chviličku vykoukne Slunce, ale jinak POHODA. Lepší než nějaké tropy. :)

Další odpovědi
Malvína

Paule, pusťte se do byznysu s rýží. Budu vaším odběratelem 😁
Ale vážně… i u nás stálý déšť. Je to únavné, jsem bez nálady, potřebuji slunce!

marci1

Také, také. Ale již se údajně blýská na „lepší“ časy. Mám to jako Malvína, chybí mi sluneční svit, světlo. Chladnější počasí mi nevadí, ale musí svítit SLUNCE. Příroda je krásně zelená. 🙂

Drap

U nás prší jen chvílemi.

Ametyst

Stále drobně mrholí. Dnes ráno jsem nevěřila vlastním očím: na teploměru se ukázala dvouciferná teplota. Těsně: bylo 10 st.C, berlička je 50 st.Fahrenhe­ita. 🙂

Kepler

Zaprší, nebo spíše zamrholí jen občas, sluníčko nesměle vykoukne taky občas.

orwell

U nás ne pořád, ale jenom každou chvíli. Mně, 300 let starému vodníkovi, to vyhovuje. Alespoň mi neuschne šos a hlavně po mně nikdo nic nechce.

agentpv

Chčije, chčije, ale na zahrádce pod plachtou, nám se dobře pije…

elkon

Jen občas přeháňky, chvílemi i svítí slunce.

Emefej

U nás za poslední týden celkem 11,5 mm srážek. Velká slabota!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

klapalfr

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Aliendrone: Naprosto podepisuju. Jsme podrobeni zvykání si na New normal. My agenti Maďarska to vidíme zcela jasně. 🙂