paul1

Jak to vlastně je s tím přeskočením viru na člověka?

Příklad, jak se dostane virus na člověka:
Netopýr, který má virus, pojídá na stromech ovoce, odpadky padají na zem, tam je najdou a sežerou prasata a z nich potom přeskočí virus na člověka.
Nějak ten mechanizmus přeskoku nechápu, nikde jsem jeho popis nenašel. Podle obrázků má virus malé výběžky, které mu slouží na zachycení u hostitele .

Zpracované volně podle Magazínu N

Nejlepší odpověď
Drap

U každého viru to bude jiné. Jedna z teorií u covidu je ta, že k přenosu došlo při konzumaci netopýrů. Kde je ale pravda se stěží dozvíme. Většinou jsou to jen lépe či hůře podložené spekulace a dohady.

Další odpovědi
Kepler

Jak který virus. Šíří se vzduchem v podobě kapének od kýchnutí, dotekem na různých předmětech, konzumací jídla a pitím kontaminované vody… Sám virus skákat neumí, přenáší se pasivně.