kiky

Jak to je v kruhu,kružnici?

Ahoj. Prosim Vás když počítam obsah kruhu: S=pí*r na druhou ,tak poloměr když je na druhou mám počítat jak? Dívla jsem se na příklad a tam je průměr: 5 cm tedy r=2,5 a co mám dělat s tím když to je na druhou? V příkladě jse to normálně počítá S=3,14*2,5 a žádné na druhou,tak jak to je? Děkuji

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Vzoreček máš správně, určitě tam je poloměr na druhou: S = Pirr

Zdroj: http://www.aris­toteles.cz/ma­tematika/plani­metrie/kruzni­ce.php

Další odpovědi
geoorg

S = π * r2

takže je to přibližně
3,142,52,5 = 19,625 cm2