Altair-AC

Jak to je s rádiem?

Je jedno rádio s názvem spin a tam občas hrají i české rap songy.A ty songy jsou občas sprosté (na můj vkus až moc).Je to legální ? Hrají to tam celý den ,prostě kdykoliv se kouknu na jejich playlist ,mají tam nějaký sprostý rap.Pak se lidí diví že jsou děti sprosté…

Edit : Jak to může být dovolené? Vždyť to rádio si může naladit kdejake dítě.Zna někdo odpověď?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Sakra – to je tedy VÁŽNÝ problém. Vulgaritiy by se neměly objevovat, že? A když už, tak po půlnoci (nebo jak to je)! ;) :D :D

Můj názor je, že když NEVADÍ FILMY, kde se celkem dost reálně ukazuje násilí, vraždění a kriminalita obecně (způsobem hraničícím s PROPAGACÍ), tak nějaké to sprosťačení to už nevytrne – obzvláště s ohledem na to, že na rozdíl od vraždění, znásilňování etc. nadáváme VŠICHNI!

Je potřeba si ujasnit priority, rozhodnout CO je důležité a více akutní. Jinak je to jen „čůrání proti větru“. ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

Ale to není jen tím. Dnes, když jsem jel do práce, jakýsi mladík telefonoval, domlouval si cosi s někým o přídchodech a odchodech z práce. Nejen, že řval na celej bus, ale každá věta začínala a končila volem a navíc zhruba, abych mu nekřivdil, každý třetí slovo bylo taky vůl. Kdyby žil v Texasu, mohl by to být hodně majetný rančer…

Ušel ventil

Jestli to poslanci schválili tak tam asi fakt nemají 5 pohromadě ,
ale podle vysílání to asi schválil – toto z roku 2015

Používání sprostých slov v televizi a rozhlase už by neměl zakazovat zákon, a stát by tedy za ně neměl udílet pokuty. Změna příslušné úpravy, která vulgarismy zakazovala ve vysílání mezi 06:00 a 22:00, je součástí novely zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání, jíž připravilo ministerstvo kultury.
Jedním z důvodů, proč zákaz vulgarit ze zákona vypadne, je to, že se vztahoval na celoplošné televize, zatímco na kabelové a internetové televize nikoli.

Dochy

Souhlasím s tím, že by se to objevovat na veřejnosti nemělo. Ale teď jak to zařídit? Sice je možné omezit nějaký druh vysílání časově, ale v době kdy si internetové rádio může „naladit“ třeba dítě, které je na dovolené na druhém konci světa? Kdy má každý možnost si vysílání nahrát nebo nechat nahrát a pustit později?

Zkrátka nám to časové omezení nějak ztrácí smysl.