bolak

Jak sušit prádlo…

…v bytě bez balkónu, v paneláku bez sušárny, když ani koupelna není k dispozici – pouze sprchový kout, tak aby se dalo v bytě dejchat?

PS: Sušička nepřipadá v úvahu.

Nejlepší odpověď
Pájo

Proč nepřipadá sušička v úvahu? Asi kvůli financím – našetřete. Vždyť ani jiné řešení pomalu není (pokud chcete sušit prádlo v bytě). Záleží na tom, jak je byt velký.. provizorně by se daly natáhnout kousek pod strop šňůry – v té části bytu, kde se přímo nechodí. Vlastně ještě něco: jsou ještě venkovní sušáky prádla u domu nebo se prodávají takové ty SUŠÁKY NA OKNO:

http://susakna­okno.cz/kontak­t.htm
…montují se na rám okna (prádlo visí venku).

Jen tak pro zajímavost(vím nemáte balkón), rodiče mého kamaráda měli takovou vychytávku z balkonu v řadovce (s dlouhým pozemkem, zahradou k tomu, znáte to). Měli na balkóně jednu kladku, na konci pozemku druhou a mezi tím natažené lano (jako nekonečnou smyčku). Lano tak mělo neuvěřitelnou kapacitu.

Další odpovědi
Drap

Nezbývá než sušák v obytném, prostoru a nebo koupelna a zapnutý větrák

hanulka11

stojací rozkládací sušák ,večer pověsíš ráno je prádlo suché a ještě nemáš suchý vzduch – jinou možnost tedy u tebe nevidím a nebo si dávát prát:D:D:D

http://www.eva­.cz/zbozi/19489/su­sak-na-pradlo-red-rozkladaci-18m-nosnost-15kg/

pokazdejinak

už existují i stojací sušáky do sprchového koutu a na starších domech jsou k vidění také šňůry přímo za oknem – ve výšce parapetu
Doplňuji:
až teď jsem přečetla i diskuzi, takže je mi jasné, že sušák za okno nepřichází v úvahu, ale zato jsem vám našla ten sušák do sprchy:
http://www.ben­co.cz/10971-susaky-rozkladaci/516-susak-na-pradlo-do-sprchoveho-koutu/
:)

bolak

pokazdejinak: díky, taky už jsem se na něj díval, máte s ním nějakou zkušenost? Dá se také složit do placky jako normální sušák, aby se dal zasunout pod postel?

bolak

Jedná se o firemní „minibyt“ ve městě kam musím párkrát do roka pracovně dojet. Je to několikatýdenní záležitost, něž se udělá audit. Byt-garsonka je určená spíše jen pro přespání.

Sušák na okno není možný – byt se nachází v přízemí a všechny okna jsou do ulice. Prádlo by buď plandalo na zem nebo by ho někdo shodil.

Šňůry se nikde natáhnout nedají, nesmí se do ničeho vrtat a navíc tam není moc místa. a i kdyby se tam vrtat dalo, je to 1+1, takže by připadaly v úvahu akorát chodby a nedalo by se projít.

Prakticky tam není místo ani na ten sušák, musel by být v „přespávací místnosti“ a to by se jeden udusil.

Sušička nepřipadá v úvahu ze dvou důvodů – nejedná se o můj byt a není ji kam dát.
Pračka už je součástí bytu, sušení prádla zřejmě nikdo nedomyslel.

Zapeklité že?

Pájo

Sušička se může postavit na pračku, kondenzační nepotřebují ani výduch. Koupit by ji mohla firma.
http://www.rady-testy.cz/zvolite-kondenzacni-nebo-ventilacni-susicku-a-nebo-kvuli-mistu-koupite-radeji-kombinovany-pristroj-

bolak

Sušák používám teď, ale když na něm prádlo uschne, má takovou divnou pachuť.

A co se týče toho větráku a koupelny – jak už jsem psal v otázce, je tam pouze sprchový kout.