Syd

Jak dlouho sušíte prádlo na šňůře?

Když jsem po dvou dnech sušení sklízela prádlo, vonělo. Pár dní na to otevřu skříň a všechno to naposledy sklizený zase smrdí zatuchlinou, asi to nebylo ještě dobře suché. Kdyby byla zima nebo vlhko, tak po dvou dnech nesklízím, ale máme doma 26–27°C a několikrát denně větráme, takže vlhko není. Jsou to jen tenký trička, žádný tlustý dlouho schnoucí věci.

Odpovědi
Malvína

Pokud doma opravdu vlhko nemáte, prádlo asi nebylo zcela suché. Zkuste si dát do skříně mýdlo, levanduli nebo jiné vůně na ovonění.

Ještě doplním, že výborné mýdlo nejen na ruce, ale právě mezi prádlo, je Hanušovo.

Hlada

Nebylo to čistě vyprané a bylo to uložené vlhké.
Nemáš nějakou úspornou A+++++ pračku, co pere na lžíci vlažné vody a blbě máchá?
Není nad to, když se prádlo pořádně vypere, dobře vymáchá a vyžehlí. Na usušení nezáleží. Žehlit se může vlhké. Když se pak před složením ještě vyvětrá, žádné bakterie se už ve skříni nemůžou množit.

elkon

Pomůže nové vyprání a usušení.

GM

Prádlo suším tak dlouho, dokud neuschne.

Syd

Tak tu asi přeci jen máme vlhko. Větráme ráno a večer dokořán, odpoledne většinou zapomínám. Pořídila jsem vlhkoměr a teď večer tu je 75 %. Mi přišlo, že vlhko není, ale ukázalo se, že cokoli pod 60 %, což se považuje za ideál, vnímám jako nepříjemně suchej vzduch. Po vyvětrání to klesá většinou k těm 60.