Avatar uživatele
olivka

jak správně zasadit cibuli?

již 3 roky po sobě je něco špatně.Brzy,asi tak když má lístky 10 cm se zkroutí,poleji ji výluhem z kopřiv,tak se listy spraví,a koncem vegetace je malá a NE a NE:

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fortin před 4532 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Asi velmi záleží na vhodném stanovišti. Máme s bráchou zahrady v podstatě vedle sebe. On má vždy cibuli dvě radosti a my sklízíme zhruba stejně, jak je zde už zmíněno. Ovšem zato sklízíme krásný celer a bráška jen celerovou imitaci jako větší ředkvičky.

Jednou jsem hovořil se zkušeným zahradníkem o pěstování meruněk a broskví ve vyšších polohách. On mě tehdy říkal: sleduj několik let po sobě jak taje shníh a zapamatuj si místa, kde se rozpustí nejdříve. Když tam stromek zasadíš, bude se mu dařit, o dva metry vedle už to nebude ono?!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Nic si z toho nedělej. Já zasadím sazečku a sklízím o trošku větší sazečku.
Normálně dám do země, stonky jsou tak jako u sousedů, ale cibule není vidět. když ji vykopu, zjistím, že sazečka o trošku povyrostla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Nejspíš máte pozemek zamořen háďátkem, které totálně cibuli vysadí. Doporučuji sadbu mořit a nebo několik let na pozemku žádné cibuloviny (cibule, česnek, porek...) nepěstovat. To pak háďátko vyhyne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Na podobné špatné sklizně mají známí odpověď. Prý jim cibule nebo řepa nevyrostla jak by chtěli ale stačí vyměnit o políčko dál a tam se jí daří. A to jsou už v důchodě a rostliny je nutí respektovat požadavky, jaké místo k růstu se jim líbí.
-
V hospodě mě zemědělci sdělili že se má postříkat Cuprikolem nebo Silikolem které jsou na cibuloviny. Těsně pod povrchem zeminy je plíseň. Také doporučili několik let cibuli sadit ze semen jinde a to políčko použít na něco jiného. Nejde o háďátko!

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek