Jirka R

Kdy nejlépe zasadit na zahrádce česnek?

Odpovědi
badisko

Česnek se sází na konci podzimu (listopad až prosinec) nebo časně na jaře. Pokud je v listopadu stále teplo, počkejte na ochlazení a sázejte těsně před zamrznutím půdy. Před sadbou pečlivě odplevelte záhonek a do půdy přimíchejte kompost, rohozku nebo cererit.

Namořené stroužky česneku zamačkejte do půdy prstem do hloubky 5–8 cm. Sázejte je v jednom řádku po 10 cm, řádky by měly být od sebe vzdálené asi 35 cm.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/vse-o-cesneku-je-nejvyssi-cas-ho-zasadit-f0i-/hobby-zahrada.aspx?c=A081105­_153331_hobby-zahrada_mot