jak sázet celer?

jak doshnout v pěstění velkých bulev celeru.

Nejlepší odpověď
Hykam

Celer se sází do sponu cca 30×30cm.
Potřebuje dostatek živin a vody.
3 týdny před výsadbou aplikujte vápnodusík (cca 4q/ha)
zhruba po 14 dnech od výsadby 2q/ha LV 15% a potom asi tak po 3 nedělích LAV 27% v množství asi 3q/ha.
Hnojení dost záleží na půdě, na těžších půdách můžete hnojit méně, na písčitých můžete zopakovat ještě jednou cca po měsíci hnojení LAV 27%.

To Hanulka11: čas výsadby jsem zapoměl dodat, ano měl by se vysazovat začátkem května až po zmrzlých, nicméně pokud je celer již zakořeněný, mráz mu již tolik nevadí.
S tou hloubkou sázení to není pravda, ač si to spousta lidí myslí. pokud se nasází mělce bulva je z vrchu zelená, kděžto když se trochu utopí je celá bílá. Deformaci bulvy způsobí nerovnoměrná zálivka.
Doplňuji:
to WWW:
Odrůda Maxim je již dávno překonaná, ta byla na špici tak před 8–10 lety

Další odpovědi
hanulka11

zde je dobrá rada

Silné a pěkné sazenice sázíme na záhon ve druhé plovině května, kdy již pominulo nebezpečí pozdních mrazíků. Sazenice se nesmějí sázet hlouběji, než byly v pařeništi nebo balíčku, jinak bulvy špatně tvoří. Sázíme je do sponu 40 × 40 cm.

Po výsadbě celer důkladně zavlažujeme, aby byla půda stále vlhká. Zaléváme zásadně ke kořenům, nikoliv na list, aby se nezvyšovalo riziko nákazy septoriové skvrnitosti listů . Po ujmutí rostlin je můžeme přihnojit roztokem Cereritu. Půdu okolo celeru neustále okopáváme, aby kořeny netrpěly nedostatkem vzduchu.

Listy z bulev neotrháváme, jak se dříve tradovalo, že budou potom větší. Opak je pravdou. Ale pokud utrhneme čas od času list do polévky, nic se neděje…

Zdroj: http://www.zah­radkareni.cz/ce­ler.htm

www

Především správnou volbou bulvové odrůdy, teprve potom je pěstování. Zkus vyzkoušet odrůdu Maxim, má zajímavé výnosy 300kg/100 m2:

Zdroj: www.zahradnic­tvikrulichovi­.cz/prodej/Ce­ler-bulvovy---Maxim--

štamgast

Zkuste hnojivo nebo nějaký podporovač. A nebo přírodní hlínu z kompostu, černozem.