MonkeyKing

Co pěstovat na malém pozemku?

malinká zahrada, možná máte také zkušenosti – mimoto, obohatí vám taková zahrada jídelníček, že nemusíte kupovat zeleninu v obchodě?

Nejlepší odpověď
dubraro

Pokud ti jde o poměr plocha / pracnost / výživná hodnota, tak brambory a zelí. V poslední době frčí topinambury. Tímto tématem se hodně zabývají tzv. preppeři – lidé, kteří se připravují na to, že přijde katastrofa.
Jinak je vhodné zjistit jaká je tam půda, kolik světla, vláhy a podle toho si nechat poradit. Případně postavit skleník.
Například moje paní domácí má záhonek asi 1 × 2 metry, na něm osm keříčků rajčat, a několik lidí má čerstvá rajčata celé léto.

Další odpovědi
Drap

Malinká? Pro někoho je malinká 1 × 1 m, Jiný považuje malou při rozloze hektaru. Ale i jeden květináč dokáže obohatit tvůj jídelníček.

Kepler

Pokud by byla vhodná půda, pak bych volil plodinu která patří v obchodech k těm nejdražším a zároveň je její kvalita nic moc. Takový český česnek modrý paličák nemá konkurenci.

pizlicka

no jééje.nejlíp se daří cuketám,pak pěstuji cibuli,porek,hrá­šek,červenou řepu,okurky.kdyz pohnojíš slepičím trusem rozmichanym ve vodě a zaleješ,mas vidět,jaka je uroda. 🙂

stepaNek

Pokud můžeš, tak určitě rajčata, mrkev, jahudky:)